Президія Сумської облради погодила проєкт бюджету на 2020 рік

Президія Сумської облради погодила проєкт бюджету на 2020 рік

Президія Сумської облради погодила проєкт бюджету на 2020 рік

На засіданні заслухали керівників трьох найбільших розпорядників коштів області: Департаменту соцзахисту, управління освіти та управління охорони здоров’я. Кожен із них озвучив проблеми фінансування його галузі.

"Забезпечення дровами учасників АТО. Дана пропозиція теж мала велику дискусію, ми обговорювали відповідно. Суть даної програми полягає в тому, щоби відповідну компенсацію по дровах залишити на обласному бюджеті, а безпосереднє забезпечення дровами передати та ОТГ. Але тут ми увійшли у юридичну площину і відклали до другого кварталу. В нас є частина інтернатів, які опалюються дровами, але мають робочі газові котельні. В даних умовах вигідніше піти на газ і ми це зробимо", - сказав директор департаменту соцзахисту населення облдержадміністрації Олександр Дубровський.

За словами начальник управління охорони здоров'я сумської облдержадміністрації Дмитра Кравцова, у бюджеті області не запланували грошей на такі видатки:

“На лікування хворих на цукровий діабет 32 млн, на забезпечення лікування на ниркову недостатність – 67,1 млн. Оплата праці медпрацівників обласної контрольної медичної комісії – 1 млн, лікування призовників не вирішене питання – 1 млн, утримання закладів охорони здоров’я, що не враховані НСЗУ – 56 млн. Утримання відділу медичних інноваційних систем – орієнтовно 1 млн. Загальна сума коштів, яку мають виділити органи місцевого самоврядування – 1 млрд 316 млн”, - розповів Дмитро Кравцов.

За словами очільниці департаменту освіті й науки області Вікторії Гробової – надалі держава фінансуватиме тільки ті профтехучилища, де кількість учнів не менше 500. Тому, працюють над об’єднанням закладів.

“На сьогодні ми з 21 заклади які є, фінансування з обласного бюджету ми плануємо 12. Ми не закриваємо заклади, ми оптимізуємо професії, тобто коли ми будемо розглядати регіональне замовлення, ми оптимізуємо професії. Тобто, коли ми будемо розглядати регіональне замовлення ми будемо розуміти, що якщо ми говоримо по Охтирці, там приєднуємо Краснопілля або по Білопільському училищу ми приєднуємо Хотінське у них два напрямки аграрні. То ми будемо дивитися. Ми не будемо створювати неповні групи”, - повідомила Вікторія Гробова.

У підсумку тригодинної наради, 12 із 14 членів президії проголосували за прийняття бюджету. Тепер його мають затвердити депутати на наступній сесії обласної ради, яка запланована на 24 січня.

“Єдине, що ми не будемо писати обласній адміністрації – рекомендувати. Ми напишемо – забезпечити, як роблять інші області. І до 20.02 вже ще раз розглянути, якщо потрібно буде розглянути, внести уточнення в бюджет з урахуванням вільних залишків” – прокоментував голова комісії з питань бюджету Сумської облради Микола Березін.

Як відомо:

  • 20 грудня депутати не проголосували за бюджет 2020 року. Тоді пропонований проєкт підтримали 11 депутатів за мінімально необхідних 33-х голосів. Відмовились голосувати у повному складі фракція “Відродження” та “Воля народу”. За розрахунками департаменту фінансів, дохідна частина бюджету області на цей рік – 1 млрд 175 млн грн.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди