Лось серед космосу та поле соняхів: найкрасивіші мурали Рубіжного

Лось серед космосу та поле соняхів: найкрасивіші мурали Рубіжного

Лось серед космосу та поле соняхів: найкрасивіші мурали Рубіжного Суспільне

Рубіжне невелике місто у Луганській області зараз стало центром хімічної промисловості. Але в ньому є на що подивитися, починаючи від яскравих автобусних зупинок до великих муралів.

Одна з ініціаторів проєкту Оксана Луньова, розповіла Суспільному, що зупинки реалізовували в комунікації влади, громадськості та ЗМІ. Ідея була в тому, щоб яскраві кольори привертали увагу до муралу на якому знаходиться QR-код, через який усі мешканці можуть ознайомитися з Резолюцією Ради Безпеки ООН 1325 "Жінки. Мир. Безпека".

Мурали РубіжногоСуспільне

Мурали Рубіжного

Оксана Луньова додала, що з 2014-го року дуже багато жінок і дітей страждають від домашнього насильства. Через мурал до людей намагаються донести про їх права та можливості, бо кожна людина попри стать, вік або віросповідання має однакові права.

Мурали РубіжногоСуспільне

Мурали Рубіжного

Інший мурал було випадково намальовано у рамках фестивалю "Кольоровий вхід". Лось серед космосу у якого на рогах розмістилося ціле місто. Картина намальована за ескізом художника Армена Григорова. Спочатку стінопис планували зробити на стіні школи, але не отримали підтримку від чиновників. Проєкт реалізовували за кошти донорів, тому не стали чекати й знайшли місце на будівлі одного з приватних закладів.

Мурали РубіжногоСуспільне

Мурали Рубіжного

Замість лося, на стіні школі з’явився малюнок за авторством восьмикласниці Марії Овчаренко. Головною думкою цієї роботи є захист дітей усієї планети. Їй хотілось показати що дітям потрібна турбота і кожна дитина може довіряти дорослим.

Мурали РубіжногоСуспільне

Мурали Рубіжного

Ще один стінопис Рубіжного знаходиться в 7 мікрорайоні. Це класичний український краєвид - поле соняхів, синє небо та яскраве сонце. Ані місцеві, ані знавці муралів не знають хто намалював цей стінопис.

Стінопис на школі садку № 5 був створений активістами та вчителями. Директор школи Валентина Пупіна розповіла Суспільному, що до міста завітали волонтери з організації "Будуємо Україну разом" і запропонували намалювати картину. Було запропоновано декілька ескізів і вчителі зупинились на цій. Викладачі додають, що діти дуже люблять фотографуватися на фоні муралів.

Наступний мурал знайти самостійно досить важко, бо він розташований на приватному подвір'ї. Власниця будинку Анна Рафікова розповіла Суспільному, що будинок був зруйнований на 50%, його спалили у 2014-му році коли були "Черневі примирення" і в середі все згоріло або було пошкоджено.

Мурали РубіжногоСуспільне

Мурали Рубіжного

"Він, як спогади. Цей пролом, це наша дитяча, так вона виглядала до пожежі. Зараз все зовсім інше, оскільки нічого не збереглось. Коли ми повернулися і почали відбудовувати будинок, виникла така ідея. Ми звернулись до художника з Сєвєродонецька і він з сином намалювали будинок" - розповіла Анна Рафікова.

Анна Рафікова додає, що мурал створили для того, щоб люди не забували про події на Донбасі.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди