Зеленський у Давосі: Пропонуємо всім стати акціонерами успіху нової України

Зеленський у Давосі: Пропонуємо всім стати акціонерами успіху нової України

Зеленський у Давосі: Пропонуємо всім стати акціонерами успіху нової України

Президент Володимир Зеленський заявив, що в його амбітні плани входить зробити Україну лідером Східної та Центральної Європи.

Про це він сказав під час виступу у Давосі.

“Теми, які порушуються у Давосі, завжди влучні та ілюструють стан сучасного світу і виклики, які постають перед людством. І цьогорічний форум об'єднав лідерів для обговорення надзвичайної, важливої теми — згуртованого та сталого світу. На мою думку, Україні точно є що сказати з цього приводу”, — сказав український президент.

“Яка найбільша загроза згуртованого і сталого світу? Це питання безпеки, як окремої людини, так і окремих країн, окремих народів”, — вів далі Зеленський.

За його словами, сучасний світ змінюється з реактивною швидкістю, який закинув усіх в епоху “new normality”, і в цій епосі не все є позитивним.

Зокрема, торговельні війни, територіальний розподіл, питання військових бюджетів, сепаратистські рухи, вихід країн із попередніх міжнародних угод.

Він наголосив, що це підриває віру людства і наводить на думку: “А чи не летить цей світ у прірву?”

“Ми ризикуємо, що наступні покоління, які потерпають від зміни клімату, перманентних конфліктів, бідності, обмеженого доступу до їжі, дорікатимуть кожному світовому лідерові за те, що мали дійсний план домовитися, але не скористалися ним”, — заявив Зеленський.

Він додав, що найстрашніше те, що потрясіння і катаклізми стали для людства буденними і звичними.

“Як ніхто інший я знаю, про що кажу. Бо шостий рік у моїй країні триває війна. Шостий рік, як Росія анексувала у нас частину території, незважаючи на тисячі сторінок міжнародного права та сотні організацій, покликаних його захищати. Ось така у нас “new normality”, — сказав президент

“Світ згуртувався навколо вирішення цих питань, але чи достатньо українцям, загиблим і тим, хто втратив домівки, чи достатньо їм всесвітньої стурбованості і занепокоєння? Цього замало”, — наголосив він, додавши, що це лише один із прикладів, які свідчать, що нинішня архітектура світу вразлива.

За його словами, існуючі інституції не завжди працюють так, як того вимагає сьогодення і світ потребує переосмислення та оновлення, зокрема оновлення правил міжнародної безпеки.

“Світ не може бути згуртованим тільки у Facebook, коли репостять фото Грети Тунберг, жахливих пожеж у Австралії чи, на жаль, збитого в Ірані українського Boeing. Та чи означає це, що всі зробили висновки? Ні. Бо для більшості через тиждень це втрачає актуальність, а у стрічку вже стукає новий гучний інформаційний привід”, — заявив Зеленський.

Президент України зазначив, що не даремно так багато уваги приділяє безпеці на економічному форумі, оскільки це важливо для української економіки.

“У той же час наша філософія — перетворити свої проблеми на власну силу. Виклики, які постали перед українцями, мобілізують нас і змушують рухатися швидше, надихають робити неймовірне. Ми програмуємо себе на позитивне мислення. Програмуємо себе на амбітні завдання”, — підкреслив він.

Зеленський зазначив, що Україна втратила частину своєї території і є не найбагатшою на старому континенті, проте планує стати лідером східної Європи та Центральної Європи.

“Це амбітні плани. Вважаєте, це неможливо? Багато світових єдинорогів починали з божевільних ідей”, — сказав він.

Президент додав, що за останні роки країна зробила кілька кроків назад, але не відступила і взяла відстань для розбігу й рішучого економічного стрибка, а нова українська влада будує рівні правила гри для всіх.

“У нас є все, щоб стати успішною країною: сприятливі кліматичні умови, вигідне географічне розташування, невичерпний індустріальний та аграрний ресурси і найцінніший український ресурс — неймовірно креативні і дуже талановиті люди”, — підкреслив Зеленський.

“У нас поки що немає тільки двох речей: іншого варіанту, аніж бути успішними, та немає достатнього інвестування. Ми пропонуємо всім стати акціонерами успіху нової України”, — заявив він.

За його словами, закам’янілому світу гостро невистачає дива. Зокрема, світова економіка, яка перебуває на межі нової глобальної кризи, потребує економічного дива, а Україна — саме те місце, де трапляються дива.

“Моя мета, щоб у підручниках поруч із кейсами Японії, Південної Кореї, Сінгапуру з'явилася Україна. Тож долучайтеся. Україна повинна стати інвестиційною меккою Східної і Центральної Європи”, — сказав він, додавши, що Україна одна з небагатьох країн, яка дозволяє отримувати високий прибуток на інвестований капітал.

“Сьогодні ми недоінвестовані та недолюблені. Всупереч глобальній тенденції, Україна пришвидшує зміну клімату. Я кажу про позитивні зміни у бізнес-кліматі. Україна стає передбачуваним ринком зі значними можливостями розширення бізнесу. Для нас це питання власного виживання, а для вас — стабільність у регіоні і Європі в цілому”, — сказав Зеленський.

“Ми бачимо своє майбутнє у Європейському союзі. Що має зробити ЄС — взяти Україну в Європейський союз. Це дуже складні речі, хоча, мені здається, дуже прості рішення”, — сказав президент, зазначивши, що багато країн бачать Україну своїм рівноправним партнером.

За його словами, важливо не коли Україна буде в ЄС, а яке ставлення буде до України від інших країн — треба, щоб її поважали і не дивилися зверхньо.

Майбутнім крупним інвесторам, які вкладуть у бізнес в Україні понад 100 мільйонів доларів, він пообіцяв окремого менеджера, такого собі “investment nanny”, який розмовлятиме кількома мовами та цілодобово відповідатиме на будь-які питання і вирішуватиме усі проблеми.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди