Новий очільник партії Християнсько-демократичний союз Німеччини Армін Лашет підтримує перспективу членства України в Євросоюзі. Водночас він виступив і за продовження будівництва "Північного потоку-2".
"Ми дуже зацікавлені в стабільності, суверенітеті та модернізації України, і ми маємо підтримати Україну на нелегкому шляху і при цьому також відкрити їй європейську перспективу", - заявив він в інтерв'ю німецькому виданню Internationale Politik.
Коментуючи питання розширення ЄС, політик відзначив, що це в інтересах Німеччини, однак наголосив, що "сьогодні неможливо визначити, який вигляд матиме Європа".
Посол Україні в Німеччині Андрій Мельник, своєю чергою, привітав подібні заяви голови ХДС.
"Лідер ХДС Армін Лашет підтримує ідею розширення ЄС та надання Україні європейської перспективи. Браво", – написав він у Twitter.
При цьому попри заяву, що Німеччина має гарантувати геополітичні інтереси України, Лашет виступає за продовження будівництва "Північного потоку-2".
"Ми відмовилися від видобутку кам’яного вугілля, зараз припиняємо видобуток бурого вугілля та припиняємо використання атомної енергії у 2022 році. На перехідний період нам знадобиться газ, який не видобувається в Німеччині. Ми маємо гарантувати геополітичні інтереси України та забезпечити енергопостачання за допомогою цього проєкту з приватного сектору", – пояснив політик.
Прем'єр-міністра землі Північний Рейн-Вестфалія Арміна Лашета було обрано головою ХДС, партії чинної канцлерки Ангели Меркель, 22 січня. У Німеччині його називають найбільш імовірним наступником канцлерки, яка вирішила не брати участь у виборах, які заплановані на вересень 2021 року.
Він критикує анексію Криму та війну на Донбасі. Також Лашет засудив спробу отруєння російського опозиціонера Олексія Навального, однак зазначив, що у цьому контексті переглядати питання "Північного потоку-2" також не варто, оскільки "питання про те, чи надходить газ до нас сушею чи морем, не залежить від цього".
Що відомо
- 22 січня новим головою Християнсько-демократичного союзу Німеччини офіційно затверджено прем'єр-міністра землі Північний Рейн-Вестфалія Арміна Лашета. В Офісі президента України похвалилися, що першим він поспілкувався з головою української держави Володимиром Зеленським.
- 8 лютого Німеччина, Польща та Швеція оголосили, що висилають по одному російському дипломату. Відповідні заяви оприлюднили представники зовнішньополітичних відомств цих європейських країн.