Харківську міськраду просять увічнити пам'ять трьох харків'ян

Харківську міськраду просять увічнити пам'ять трьох харків'ян

Харківську міськраду просять увічнити пам'ять трьох харків'ян
Суспільне Харків

Представники громадської організації "Світанок" звернулися до Харківської міськради з листом, в якому просять увічнити пам'ять загиблих харків'ян, які проявили активну позицію під час Майдану та агресії Росії проти України.

Звернення до міськради направив представник ГО "Світанок" Вадим Поздняков.

Він просить міськраду встановити меморіальні дошки на школах, де навчалися загиблий на Майдані у Києві у 2014 році Владислав Зубенко та Микола Мельничук, який помер після вибуху на харківському Марші єдності у 2015.

В організації також просять назвати вулицю Цілиноградську іменем Мирослава Мисли — командира взводу окремої зведеної штурмової роти "Карпатська Січ" та випускника історичного факультету ХНУ імені Каразіна, який загинув на сході України у 2016 році.

"На початку 2017 року петиція за надання імені Мирослава Мисли одній з вулиць зібрала понад 5 тисяч підписів, проте її не було підтримано. Ми пропонуємо надати ім'я Мирослава вулиці Цілиноградській, яка розташована на Олексіївці, де розташовані студентські гуртожитки. У тому самому районі, де й жив Мирослав", — написав Поздняков.

Він сподівається, що його пропозицію підтримають члени топонімічної комісії.

Що відомо

  • Під час подій на Майдані загинуло троє людей з Харкова — Євген Котляр, Юрій Паращук і Владислав Зубенко. Євгену Котляру встановили меморіальну дошку на фасаді Харківського національного університету радіоелектроніки. Юрію Паращуку — на його рідній школі у місті Тальне на Черкащині.
  • Іменами харків'ян, які загинулі на Майдані, у Харкові названі три вулиці.
  • Реконструювати майдан Героїв Небесної сотні зі встановленням пам'ятника загиблим під час Революції Гідності у Харкові не змогли. На думку секретаря міськради Ігоря Терехова, на втілення проєкту, затвердженого два роки тому, необхідні кошти з різних джерел, а не тільки з міського бюджету.
На початок