Перейти до основного змісту
У США відправили понад 100 співробітників Ради нацбезпеки у відпустку — CNN

У США відправили понад 100 співробітників Ради нацбезпеки у відпустку — CNN

Білий дім
Будівля Білого дому у Вашингтоні, США. AP

Адміністрація президента США Дональда Трампа 24 травня відправила понад 100 працівників Ради національної безпеки (РНБ) при Білому домі в адміністративну відпустку.

Про це повідомляє телеканал CNN із посиланням на джерела в уряді.

За словами представника адміністрації, працівники отримали електронного листа від голови апарату РНБ Браяна Маккормака з повідомленням, що у них є 30 хвилин, щоб зібрати особисті речі. Тих, хто був відсутній, поінформували про можливість прийти пізніше та здати робочі пристрої.

Інше джерело телеканалу NBC News заявило, що йдеться щонайменше про половину персоналу Ради нацбезпеки. Один із чиновників зазначив, що до 27 травня мають завершити радикальна реорганізація структури. Її координує виконуючий обов'язки радника з нацбезпеки та державний секретар США Марко Рубіо.

За даними джерел, Рубіо планує суттєво скоротити штат РНБ і передати частину його повноважень до інших відомств, зокрема до Держдепартаменту та ЦРУ.

Мета реформи — посилити контроль президента над Радою та забезпечити пряму вертикаль управління: від президента — до радника з нацбезпеки, а далі — до виконавців у структурах СНБ.

Раніше Майка Волца, який раніше очолював Раду національної безпеки, звільнили з посади під час першої великої кадрової перестановки в новій адміністрації, пише CNN. Тоді стало відомо, що обовʼязки його тепер виконує держсекретар США Марк Рубіо.

Волц мав нестабільні позиції в адміністрації – втративши більшу частину свого впливу у Західному крилі – після того, як ненавмисно додав журналіста до групового чату в додатку для обміну повідомленнями про надзвичайно конфіденційні військові удари.

Скандал із витоком інформації

У березні Волц випадково додав журналіста The Atlantic до закритого чату в іншому застосунку — Signal, де обговорювалися удари по хуситах у Ємені. Після публікації деталей він визнав автентичність витоку.

Спершу Трамп публічно підтримав Волца, назвавши його "хорошою людиною, яка засвоїла урок". Згодом Волтц залишив посаду радника з нацбезпеки — Трамп призначив його послом США в ООН.

Топ дня
Вибір редакції
На початок