У МОЗ розказали про проєкт, на який дає гроші Британія

У МОЗ розказали про проєкт, на який дає гроші Британія

Ексклюзивно
У МОЗ розказали про проєкт, на який дає гроші Британія pixabay

Велика Британія підтримує реформу охорони здоров’я в Україні за допомогою проєкту, який фінансує спільно з USAID. У Міністерстві охорони здоров'я кажуть, що гроші підуть зокрема на розвиток системи eHealth та регіональних відділень НСЗУ.

15 січня у посольстві Британії повідомили, що на програму підтримки виділяють 4 млн фунтів стерлінгів (128 556 911 грн. — ред.). У контексті цього повідомлення згадувалась Національна служба здоров’я України, яка застосовує систему "гроші йдуть за пацієнтом".

Аби дізнатися подробиці про фінансування, Суспільне звернулося по коментар до Міністерства охорони здоров'я. По телефону кореспонденту сказали, що про це нічого не знають і порадили написати у МОЗ запит, а також звернутися до посольства Великої Британії та Національної служби здоров'я України, адже гроші мають виділити саме їм. У НСЗУ телефоном також не змогли підтвердити таку інформацію.

Аби розібратись у ситуації, Суспільне направило інформаційні запити до Міністерства охорони здоров'я, Національної служби здоров'я України й посольства Великої Британії.

Так, у посольстві Британії відповіли, що підтримують реформу охорони здоров’я в Україні за допомогою проєкту Health Reform Support Programme, який фінансується спільно Великою Британією та USAID (Агентство з міжнародного розвитку). Програма керується USAID та реалізується Deloitte з квітня 2018 року по квітень 2023 року. Британія виділяє на реалізацію програми 4 мільйони фунтів у період з 2018 року до березня 2021 року. У посольстві зазначили, що відповідно до угоди, програмою керує USAID.

У Міністерстві охорони здоров'я на запит Суспільного відповіли, що проєкт USAID та UKAID "Підтримка реформи охорони здоров'я" підтримує побудову в Україні прозорої та ефективної системи охорони здоров’я та покращення системи надання медичних послуг на всіх рівнях. За даними МОЗу, проєкт діє з 2018 року, а UKAID долучився до нього в лютому 2019 року.

Зокрема, підтримуються такі напрямами:

 • удосконалення функцій урядування, управління та стратегії розвитку електронної системи охорони здоров’я eHealth;
 • надання юридичних консультацій для впорядкування нормативно-правової бази кадрового забезпечення охорони здоров’я;
 • надання технічної експертизи та сприяння діяльності робочих груп МОЗ України;
 • сприяння розвитку регіональних відділень НСЗУ;
 • залучення медичних експертів до розробки послуг для програми медичних послуг;
 • сприяння створенню прозорої та орієнтованої на пацієнта системи охорони здоров’я;
 • посилення кібербезпеки та захисту даних в електронній системі охорони здоров’я eHealth;
 • поширення нових знань про трансформації в системі охорони здоров’я у регіонах;
 • удосконалення пріоритетних політик і нормативно-правових актів, пов’язаних з реформою системи охорони здоров’я;
 • розробка та поширення інструментів і рекомендацій серед закладів первинної медичної допомоги;
 • забезпечення державних структур національного й місцевого рівнів інструментами для визначення оптимальних масштабів лікарняного сектору та інвестиційного планування;
 • надання рекомендацій щодо реформи будинків дитини.

На запитання, яким чином розподілятимуть виділені кошти, у МОЗ не відповіли.

Національна служба здоров'я України підтвердила інформацію МОЗ, додавши, що є одним з реципієнтів проєкту "Підтримка реформи охорони здоров'я".

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди