Пентагон у п’ятницю спростував інформацію The Wall Street Journal про те, що адміністрація Дональда Трампа нібито розглядає можливість виведення тисяч американських військових з Південної Кореї, назвавши ці дані "неправдивими".
Про це пише The Hill.
WSJ повідомив у четвер, що Пентагон нібито готує варіант передислокації приблизно 4 500 військових з Південної Кореї на інші бази в Індо-Тихоокеанському регіоні, зокрема на острів Гуам. Посилаючись на чиновників Міністерства оборони, видання зазначало, що це один із варіантів, які можуть бути представлені Трампу в межах неформального перегляду політики щодо Північної Кореї.
Втім, головний речник Пентагону Шон Парнелл наголосив: "Повідомлення про те, що Міноборони США скоротить чисельність військ у Республіці Корея — неправда".
"Усі, хто хоч раз висвітлював діяльність Пентагону, знають, що ми постійно переглядаємо розміщення військ. Але США залишаються повністю відданими союзництву з Південною Кореєю. Наш союз — непорушний", — написав Парнелл у соцмережі X.
Міністерство оборони Південної Кореї також заявило у п’ятницю, що жодних офіційних переговорів про виведення військ із США не велося.
Наразі в Південній Кореї розміщено приблизно 28 500 американських військових, які разом із силами в Японії та на Філіппінах стримують потенційні загрози з боку Північної Кореї та дедалі агресивнішого Китаю.
Минулого року Сеул і Вашингтон домовилися про п’ятирічний план спільного фінансування оборони, проте Трамп продовжує висловлювати невдоволення витратами, наполягаючи, що Південна Корея має платити більше за утримання американських військ. За його словами, ці витрати можуть також стати предметом торгу в переговорах про нові торговельні угоди.
"Ми фінансуємо військову присутність США в Європі — і не отримуємо суттєвої компенсації. Те саме і з Південною Кореєю", — сказав Трамп журналістам 9 квітня у Білому домі.
Під час першого президентського терміну Трамп вимагав від Сеула в чотири рази збільшити фінансовий внесок у розміщення американських сил.
Тим часом можливість виведення військ викликає занепокоєння у союзників США в Індо-Тихоокеанському регіоні. Минулого місяця командувач військ США в Південній Кореї генерал армії Ксав’є Бранссон попередив у Сенаті, що скорочення контингенту буде «проблематичним».
"Ці сили є ключовим елементом протиракетної оборони в регіоні", — заявив він 10 квітня.
"Вони допомагають Індо-Тихоокеанському командуванню виявляти, розуміти й стримувати загрози з півночі та інших напрямків. Скорочення контингенту ускладнює ці завдання".