Забруднено формальдегідами: результати лабораторних досліджень повітря у Черкасах

Забруднено формальдегідами: результати лабораторних досліджень повітря у Черкасах

Забруднено формальдегідами: результати лабораторних досліджень повітря у Черкасах Суспільне: Черкаси

Результати досліджень лабораторії Черкаського обласного гідрометцентру за січень 2021 року свідчать про забруднення атмосферного повітря у Черкасах у 1,2 рази порівняно з попереднім місяцем.

Про це Суспільному повідомив начальник установи Віталій Постригань.

Відбір проб атмосферного повітря здійснювали фахівці лабораторії на стаціонарних постах спостережень у трьох районах міста: по вулиці Святотроїцькій (центр міста); по Гетьмана Сагайдачного (Дніпровський мікрорайон) та по вулиці Олени Теліги (Південно-Західний мікрорайон).

Упродовж січня проаналізували 1 533 проб повітря, контролювали 17 шкідливих домішок.

У порівнянні з груднем, середні за січень значення по концентраціям оксидів азоту збільшились у 1,2 рази по всіх районах міста.

У центрі міста також у 1,5 рази зросли концентрації аміаку.

У Дніпровському мікрорайоні зросли середньомісячні концентрації по аміаку – у 1,3 рази, по формальдегіду – у 1,2 рази.

У Південно–Західному мікрорайоні суттєвих змін по концентраціям контрольованих хімічних сполук не було зафіксовано.

Гранично допустиму норму (ГДК) перевищують середні за місяць концентрації формальдегіду у 2,0 рази; діоксиду азоту – у 1,3 рази; аміаку – 1,3-1,5 рази. Найбільш забрудненими районами є центр міста та Дніпровський мікрорайон.

Читайте також: Ускладнення погоди прогнозують на Черкащині

У цілому по м. Черкаси рівень забруднення атмосфери у січні 2021 року був підвищений. Комплексний показник, що характеризує рівень забруднення, у порівнянні з попереднім місяцем збільшився у 1,2 рази.

За словами Віталія постриганя, найбільший показник забруднення по вмісту формальдегідів. Це речовина другого класу небезпеки.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди