Палата представників Конгресу США 22 травня підтримала ініційований президентом Дональдом Трампом законопроєкт під назвою "One Big Beautiful Bill". Він передбачає значне скорочення податків, посилення міграційного контролю та збільшення оборонного бюджету.
Про це повідомляє американська газета The Washington Post.
Законопроєкт передбачає продовження податкових пільг, ухвалених під час першого президентського терміну Трампа, а також запровадження нових — зокрема, скасування податків на чайові та оплату понаднормових годин. Також у документі закладено сотні мільярдів доларів на оборонні потреби та інші пріоритети адміністрації. Раніше ми розповідали про основні пріорітети Трампа на його другий термін після його обрання.
Втім, за оцінками незалежного Бюджетного управління Конгресу (CBOCongressional Budget Office), реалізація цього плану може збільшити державний борг США на 2,4 трильйона доларів упродовж десяти років. Щоб частково компенсувати ці витрати, документ пропонує скоротити понад один трильйон доларів на соціальні програми, включаючи допомогу малозабезпеченим, а також майже на 500 мільярдів — на медичне страхування для людей старшого віку (Medicare). Рішення ухвалили мінімальною більшістю голосів — 215 "за", 214 "проти" та один утримався.
У CBO прогнозують, що ці скорочення можуть позбавити медичної допомоги до 8,7 мільйона американців, а загальна кількість незастрахованих громадян зросте на 7,6 мільйона протягом десятиріччя.
Далі очікується, що Сенат суттєво перегляне документ. Навіть серед республіканців є розбіжності щодо окремих положень — зокрема, щодо обсягів скорочень соціальних програм. Адміністрація Трампа, своєю чергою, наполягає на якнайшвидшому ухваленні законопроєкту. За даними The Washington Post, напередодні голосування сам Трамп закликав консервативних республіканців підтримати документ, назвавши його відхилення "найбільшим зрадництвом".
"One Big Beautiful Bill" — політична ініціатива Дональда Трампа, яка об’єднує його податкові, міграційні та бюджетні пріоритети. Попередні великі податкові реформи Трампа, ухвалені у 2017 році, суттєво скоротили корпоративні податки й стали однією з найбільш спірних частин його економічної політики. Критики наголошували, що вони збільшили дефіцит бюджету без істотного ефекту для середнього класу.