Перейти до основного змісту
The Guardian: "ГРУ отримало доступ до камер відеоспостереження на кордоні України". Що кажуть у ДПСУ

The Guardian: "ГРУ отримало доступ до камер відеоспостереження на кордоні України". Що кажуть у ДПСУ

Ексклюзивно
"ГРУ отримало доступ до камер відеоспостереження на кордоні України". Що кажуть у ДПСУ
Андрій Демченко, речник Державної прикордонної служби України. УНІАН

Речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко сказав, що українські інформаційні системи, до яких під'єднані системи відеоспостереження на кордоні, не були зламані. Також до ДПСУ не надходило інформації від прикордонників суміжних країн про зламування камер на прикордонних переходах.

Про це Демченко сказав у коментарі Суспільному у четвер, 22 травня.

“Такої інформації нам не не надходило від прикордонників суміжних країн, щоб вони мали якийсь вплив на їхні інформаційні системи, в тому числі ті, до яких, під'єднані системи відеоспостереження”, — сказав Демченко.

Він додав, що Державна прикордонна служба України, яка також має систему відеоспостереження на кордоні, теж не зафіксувала зламу систем. За його словами, це стосується і зеленої ділянки кордону, і пунктів пропуску.

За словами речника ДПСУ, відбувається постійна комунікація на рівні навіть прикордонних підрозділів України з прикордонними підрозділами на місцях суміжних країн.

“Якщо нам вдасться отримати від них якесь підтвердження, що дійсно був якийсь вплив, то ми обов'язково ділимося інформацією для того, щоб врахувати це в своїй службовій діяльності відносно захисту наших інформаційних систем. За необхідності, ми можемо також надати всю необхідну допомогу, якщо така буде запропонована на отримання від суміжних країн”, — сказав Демченко.

Раніше британське видання The Guardian із посиланням на британську розвідку написало, що підрозділ російського ГРУ отримав доступ до камер відеоспостереження на кордоні України, щоб шпигувати й перешкоджати надходженню іноземної допомоги в країну.

У своїй консультативній записці Національний центр кібербезпеки Великої Британії (NCSC) закликав приватні компанії, що беруть участь у наданні допомоги, “вжити негайних заходів для самозахисту”.

“Окрім нападів на логістичні підприємства, учасники підрозділу 26165, ймовірно, використовували доступ до приватних камер у ключових місцях, таких як прикордонні переходи, військові об’єкти та залізничні станції, для відстеження переміщення матеріалів до України, – йдеться в повідомленні. Учасники також використовували законні муніципальні служби, такі як дорожні камери”.

Повідомлялося, що близько 10 000 камер було встановлено поблизу “військових об’єктів та залізничних станцій для відстеження переміщення матеріалів до України”, з яких 80% були розташовані в Україні та 10% у Румунії.

Стверджується, що 4% камер, на які було спрямовано атаку, були у Польщі, 2,8% в Угорщині та 1,7% у Словаччині. Розташування решти камер, на які було спрямовано атаку, не було надано. За словами джерел, злом мав би забезпечити доступ до “моментального знімка” зображень з камер.

Топ дня
Вибір редакції
На початок