22 травня — 1184-й день Україна протистоїть повномасштабному вторгненню Росії. Суспільне веде текстовий онлайн усіх подій війни РФ проти України. Попередні головні новини читайте тут, відеорепортажі — на YouTube Суспільне Новини.
Головне на цей час:
- Ще дев’ятьох українських дітей вдалося вивезти з тимчасово окупованих територій у межах ініціативи Bring Kids Back UA. Серед них — ті, хто пережили підвали, катування, блокування освіти й майже трирічну ізоляцію через обстріли, повідомили в Офісі президента.
- Володимир Зеленський розповів про підготовку найбільшого обміну з росіянами у форматі "1000 на 1000". Він зазначив, що українська сторона перевіряє інформацію щодо кожного прізвища та старається зробити "максимум можливого".
- Заяви РФ щодо нібито завершення бойових дій на території Курської області не відповідають дійсності, повідомили у Генеральному штабі ЗСУ. Операція підрозділів Сил оборони України у прикордонних районах Курської області триває.
У Запоріжжі було чутно звуки вибуху
У Запоріжжі було чутно звуки вибуху, повідомляють кореспонденти Суспільного.
У Павлограді чутно вибухи
У Павлограді чутно вибухи, повідомили кореспонденти Суспільного.
Російські військові вкотре атакували Степногірськ на Запоріжжі
Зранку, 22 травня, російські військові вкотре атакували селище Степногірськ на Запоріжжі. Цю інформацію в коментарі Суспільному підтвердила начальниця Степногірської селищної військової адміністрації (СВА) Ірина Кондратюк.
Відео з обстрілом почали поширювати у другій половині дня. На ньому зафіксований обстріл декількох багатоповерхівок. За словами Ірини Кондратюк, на відео зафільмована тільки частина ранкових обстрілів. Про загиблих чи поранених наразі не повідомляється.
В Україні цьогоріч зросла кількість жертв і постраждалих через атаки РФ
У період із січня по квітень цього року число жертв серед цивільного населення, зокрема кількість поранених, зросло на 57%, як порівняти з аналогічним періодом 2024 року, повідомляється у звіті Human Rights Watch (HRW).
Організація закликає міжнародну спільноту, зокрема адміністрацію США, чинити тиск на Росію для припинення навмисних, невибіркових і непропорційних атак на цивільне населення та інфраструктуру.
У звіті HRW проаналізовано чотири атаки між 1 лютого та 4 квітня 2025 року, внаслідок яких загинуло щонайменше 47 цивільних та ще понад 180 отримали поранення. Зокрема, 1 лютого в Полтаві ракета зруйнувала житловий будинок, вбивши 15 людей; 4 лютого в Ізюмі загинуло 6 людей; 5 березня в Кривому Розі — 6 загиблих; 13 квітня в Сумах — щонайменше 35 загиблих, йдеться у звіті.
У Херсоні чутно вибухи, повідомляють кореспонденти Суспільного.
Армія РФ атакувала Оріхів на Запоріжжі: поранена жінка
Армія РФ атакувала Оріхів Запорізької області. Внаслідок обстрілу одна людина дістала поранень. Про це повідомив очільник ОВА Іван Федоров.
Внаслідок російської атаки безпілотником по Оріхову 69-річна жінка дістала поранень — надана допомога.
У МЗС прокоментували заяву Путіна про створення "буферної зони" на кордоні з Україною
У Міністерстві закордонних справ України заявили, що буферна зона може бути на території Росії, саме для цього Україна проводить Курську операцію на території РФ. Так у МЗС відреагували на заяву очільника РФ Путіна про нібито створення так званої "буферної зони безпеки" вздовж кордону з Україною.
Про це у коментарі Суспільному повідомив Георгій Тихий, речник МЗС.
За словами МЗС України, така заява від Путіна показує, що саме він є причиною російсько-української війни та того, що вона досі триває попри вимоги країн-партнерів України прийняти пропозицію щодо безумовного припинення вогню на 30 днів з можливістю продовження.
"Ці слова вони доводять наочно, що саме Путін, саме Росія є перешкодою для мирних зусиль зараз, і саме на них потрібно посилювати тиск всіх форм того, щоби примушувати Росію і Путіну до миру і до повного тривалого припинення вогню", — повідомив Георгій Тихий.
22 травня очільник Росії Путін заявив, що російська армія виконує завдання зі створення так званої "буферної зони безпеки" вздовж кордону з Україною.
Уряд дозволив ВПО, українцям за кордоном і на ТОТ отримувати пенсії не лише в Ощадбанку
Як повідомляє пресслужба Мінсоцполітики, це стосується всіх отримувачів пенсій, незалежно від дати переміщення чи наявності довідки ВПО. Отримувати пенсію можна в будь-якому уповноваженому банку на території України або у відділенні Укрпошти/з доставкою додому.
Змінити банк можна одним зі способів:
- особисто у ПФУ,
- онлайн через вебпортал ПФУ,
- або подавши заяву в новому банку.
Для пенсіонерів, які проживають на ТОТ або тимчасово перебувають за кордоном, є додаткові умови:
- щорічно проходити фізичну ідентифікацію (процедуру встановлення особи одержувача пенсії) до 31 грудня;
- здійснювати видаткові операції з використанням банківської картки пенсійного рахунку щонайменше раз на пів року.
Армія РФ вдарила з артилерії по Новоолександрівці на Херсонщині
Російські військові близько 16:00 22 травня з артилерії обстріляли Новоолександрівку на Херсонщині. Поранення отримав чоловік.
Про це повідомила Херсонська обласна військова адміністрація.
Поранення отримав 71-річний місцевий житель. Його шпиталізували. У нього мінно-вибухова травма та поранення грудної клітини.
Росія могла викрасти набагато більше дітей ніж офіційно відомо на зараз – Зарівна
В Офісі президента України вважають, що Росія могла викрасти набагато більше дітей ніж офіційно відомо на зараз. Відомо, що Росія депортувала 19 тисяч 546 дітей.
Про це повідомила радниця з питань комунікації голови ОПУ та операційна директорка ініціативи Bring Back Kids UA Дар'я Зарівна.
"У 2022 році росіяни, а саме Марія Львова-Бєлова назвала цифру в 744 тисячі українських дітей, які були вивезені на територію Росії. Після того, як Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Путіна і Марії Львової-Бєлової, вони припинили називати будь-які цифри публічно. Таким чином дуже важко сказати, якою є точна цифра", — повідомила Дар'я Зарівна.
За словами операційної директорки Bring Back Kids UA зараз не існує жодних механізмів для повернення депортованих дітей у міжнародному праві.
"Росія не надає жодної інформації про цих дітей ані нам, ані жодним міжнародним організаціям. І це ключова проблема для в питанні кристалізації цифри й взагалі в питанні пошуку інформації, верифікації даних", — сказала Дар'я Зарівна.
Також Україна вважає, що на тимчасово окупованих територіях Луганської, Донецької, Запорізької та Херсонської областей та Криму залишилось близько 1,6 млн дітей. Їх піддають мілітаризації та перенавчають, і це теж проблема для України, з якою необхідно працювати.
Україна запропонувала європейським партнерам взяти на себе частину фінансування ЗСУ
Як повідомив міністр фінансів України Сергій Марченко, ця тема обговорювалася на зустрічі з міністрами фінансів Канади та Німеччини, керівництвом МВФ.
"Ключова тема, яку підіймали з партнерами — шляхи забезпечення фінансових потреб України на 2026 рік. Наразі, ведемо діалог щодо можливості інтеграції українського військового потенціалу в оборонну систему Європи. Впевнений, що таке рішення має ряд стратегічних переваг для України, зокрема збереження фінансової стабільності у 2026 році і надалі, а для ЄС — убезпечення від потенційної російської агресії. Адже українська армія має весь необхідний для цього досвід", – зазначив Марченко.
Українська сторона запропонувала партнерам взяти участь у фінансуванні українських збройних сил, та відповідно інтеграцію української армії в оборонну систему Європи: "Витрати на забезпечення українських збройних сил для безпеки Європи становитимуть невелику частку ВВП ЄС. Вона може бути розподілена між країнами, які готові доєднатися до ініціативи, і включена до розрахунку оборонних витрат відповідно до зобов'язань цих країн перед НАТО".
Зеленський запросив низку країн до участі у саміті Україна – Південно-Східна Європа
Про це президент України повідомив у вечірньому зверненні.
"Продовжив розмови з нашими європейськими партнерами. Підтримка перемовного процесу, підтримка припинення вогню, підтримка всіх наших спільних форматів роботи в Європі. Я запросив сьогодні Грецію, Північну Македонію, Сербію, Словенію та Молдову взяти участь у наступному саміті Україна – Південно-Східна Європа. Я дякую всім за готовність робити ще більш змістовним цей наш формат. Попереду сьогодні ще кілька розмов із нашими партнерами".
Російська армія понад 20 разів атакувала Нікопольщину та Синельниківщину
Про це повідомив очільник обласної військової адміністрації Сергій Лисак.
По Нікопольщині вдарили дронами та з важкої артилерії. Били по районному центру, Мирівській, Марганецькій та Червоногригорівській громадах. Пошкоджені інфраструктура, пів десятка приватних будинків, декілька господарських споруд.
По Новопавлівській громаді на Синельниківщині війська РФ поцілили КАБами.
Зеленський провів нараду з військовим керівництвом щодо майбутньої активності на фронті
"Провів тривалу нараду з військовими. Головком Сирський, керівник Генштабу Гнатов, усі розвідки, Міністерство оборони. Про ситуацію на фронті, наші перспективи та активність, яку готуємо. Також обговорили військову основу дипломатії – наступної технічної зустрічі. Працюємо, щоб зустріч відбулась якнайшвидше. Наш український інтерес – не затягувати війну, але бути готовими до будь-якого розвитку ситуації. Світові очевидно, що саме Росія винна, що війна досі триває. Україна готова до максимально швидких кроків – реального припинення вогню й встановлення нової архітектури безпеки. Ми зі свого боку все опрацьовуємо. Потрібна дзеркальна готовність Росії. Зараз її немає", – повідомив президент України у вечірньому зверненні.
Естонія депортувала українця через зв'язки з ФСБ
Про це повідомили у поліції Естонії в соцмережі X.
За даними видання, громадянин України Станіслав Матлак регулярно контактував зі співробітниками ФСБ Росії та підтримував російську агресію проти України. Естонія передасть Станіслава Матлака Україні після його депортації з країни.
"Всі іноземні громадяни, які проживають та перебувають в Естонії, а також громадяни Естонії зобов'язані повідомляти Поліцію безпеки про контакти з іноземними спецслужбами", — повідомили у пресслужбі поліції Естонії.
Станіслав Матлак проживав в Естонії з 2019 року.
На правобережжі Херсонщини сапери впродовж тижня розмінували 1800 гектарів земель
На деокупованій Херсонщині сапери розмінували 67,5% територій. Впродовж тижня вони перевірили 1800 гектарів земель.
Про це повідомила Херсонська обласна військова адміністрація.
За інформацією ОВА, вдалось очистити 165 гектарів територій, 1658,3 гектара полів, 63 об'єкти та 0,8 га водойм. За тиждень знешкодили 1290 вибухонебезпечних предметів, йдеться у дописі.
Від початку деокупації вдалось виявити 242 391 вибухонебезпечний предмет, повідомили в ОВА.
У Міноборони РФ заявили про збиття 485 дронів за останні дві доби
У Міноборони РФ заявили, що за останні дві доби сили ППО нібито збили 485 дронів над низкою регіонів, включаючи Московську область. Про це йдеться у повідомленні російського оборонного відомства.
Там стверджують, що найбільше безпілотників збили над територіями Орловської, Курської, Московської та Брянської областей — 135, 121, 63 і 59 відповідно.
"Над територією Бєлгородської області збито — 26 БПЛА, над територією Рязанської — 15, над територією Липецької — 4, над територією Воронезької — 7, над територією Смоленської — 3, над територією Ростовської — 2, над територією Калузької — 13, над територією Тульської — 20, над територією Володимирської — 6, над територією Криму та акваторією Чорного моря — 3, та ще 8 — на маршрутах прольоту", — йдеться у повідомленні.
Україна передала росіянам список на обмін у форматі «1 000 на 1 000».
Про це у коментарі Суспільному повідомив заступник голови Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Андрій Юсов.
Путін заявив про створення "буферної зони" безпеки вздовж кордону з Україною
Лідер Кремля Володимир Путін заявив, що російська армія виконує завдання зі створення так званої "буферної зони безпеки" вздовж кордону з Україною.
Про це повідомляє російське державне агентство ТАСС.
За словами Путіна, таке рішення вже ухвалене, і російська армія нібито працює над його реалізацією. Деталі про те, де саме планується ця "зона", і якими засобами Росія збирається її забезпечити, наразі не уточнюються.
Українська влада на момент публікації новини не коментувала цю заяву.
Російські війська стоять по всій лінії фронту на Сумщині
Кардинально ситуація на Сумщині не змінилася. Російська армія стоїть по всій лінії кордону. Найбільша концентрація військ РФ у Курській області, де найбільш активні українські Сили оборони.
Про це в ефірі Суспільне. Студія повідомив Вадим Мисник, речник ОТУВ “Сіверськ”.
"Ми тут докладаємо максимальних зусиль, аби не давати ворогу здійснювати свої наміри. Обстрілів досі дуже багато. Страждають прикордонні населені пункти, вони їх руйнують з усього наявного озброєння", — сказав Вадим Мисник.
В Україну з окупації повернули ще 9 дітей
На підконтрольну територію України з тимчасово окупованих Росією територій вдалося повернути ще дев’ятьох українських дітей.
Про це 22 травня у Telegram повідомив керівник Офісу президента Андрій Єрмак.
Посадовець розповів, що ці діти пережили важкі випробування.
"Серед них — дівчина, яку ледь встигли врятувати через відсутність якісної медичної допомоги в окупації. Також врятували хлопця, якого російські військові разом із мамою замкнули в підвалі, поки в сусідній кімнаті катували їхнього батька, а в школі змушували славити окупантів", — йдеться у його дописі.
За його словами також вдалося повернути дітей, які майже три роки не виходили з дому, бо поруч тривали обстріли й стояли російські танки. Наразі вони у безпеці під опікою їхньої старшої сестри.
"А також повернулась дівчина, яка не мала доступу до української онлайн-освіти через те, що окупанти блокували зв’язок. Вдячний команді Save Ukraine та партнерам за сприяння в організації цієї рятувальної місії", — додав Єрмак.
Туск не підтвердив повідомлення WSJ про заяви Трампа про неготовність Путіна припинити війну
Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск заперечив, що президент США Дональд Трамп у розмові з європейськими лідерами заявив, що “Путін не готовий припинити війну РФ в Україні”.
Про це повідомляє Onet.
“Я не підтверджую таке повідомлення. Але я підтверджую, що ситуація складна, бо з російського боку немає навіть сліду доброї волі щодо якнайшвидшого припинення вогню та початку чесних мирних переговорів. І президент Трамп, і наша європейська “четвірка” сформулювали дуже чітку умову: припинення вогню без умов, тобто до початку переговорів, щоб люди перестали гинути”, — сказав Туск.
Він додав, що росіяни застосували свою класичну тактику затягування та заплутування, щоб не брати на себе зобов'язання щодо припинення вогню та серйозно не брати участі в мирних переговорах.
“Ситуація складна, не скажу критична, але вона була складною з самого початку”, — сказав прем'єр-міністр.
Посольство України контролює розслідування вбивства Портнова у Мадриді — МЗС
Міністерство закордонних справ України повідомило, що посольство України в Іспанії контактує з правоохоронцями щодо справи про вбивство ексзаступника голови Адміністрації президента часів Віктора Януковича Андрія Портнова.
Про це повідомила пресслужба МЗС України Суспільному.
У пресслужбі повідомили, що 21 травня у Мадриді сталось вбивство громадянина України. Напад здійснила група осіб. Розслідування здійснює група вбивств 5 спільно з відділом криміналістики Мадридського регіонального управління національної поліції Іспанії.
Посольство України в Іспанії має інформацію, що підозрюваних у вбивстві Андрія Портнова ще не затримали станом на 22 травня.
"Посольство перебуває на постійному контакті з правоохоронними органами та очікує більш детальної інформації у відповідь на офіційний запит до національної поліції Іспанії. Справа перебуває на контролі дипустанови", — повідомили у МЗС.
Зеленський провів нараду щодо обміну з РФ "1000 на 1000"
Президент України Володимир Зеленський у четвер, 22 травня, провів нараду з підготовки обміну з РФ у форматі “1000 на 1000”.
Про це Зеленський повідомив у соцмережах.
“Домовленість про звільнення 1000 наших людей з російського полону стала чи не єдиним реальним результатом зустрічі в Туреччині. Працюємо, щоб цей результат був забезпечений”, — наголосив президент.
За його словами, на нараді були доповіді щодо контактів із росіянами. Міністр оборони України Рустем Умєров контролює організацію процесу та виконання домовленості. Залучені ГУР, СБУ, СЗР, МВС, уповноважений Верховної Ради України з прав людини й команда Офісу.
Українська сторона зʼясовує деталі по кожній людині, яку подали у списках із російської сторони.
“Це одне з ключових завдань України – повернути всіх наших людей із російської неволі. Дякую кожному, хто допомагає”, — додав Зеленський.
Бутусов розкрив деталі своєї мобілізації
Головний редактор українського видання Цензор.НЕТ Юрій Бутусов мобілізувався до лав Національної гвардії, а саме до 13-ї бригади "Хартія", що входить до її складу. Наразі чоловік проходить підготовку.
Про це він повідомив у Facebook.
"Кілька днів тому я мобілізувався до 13-ї бригади Нацгвардії "Хартія", у званні солдат, посада стрілець, зараз проходжу підготовку", — написав Бутусов.
Журналіст стверджує, що вже й так брав участь у бойових діях. За його словами, це були бої в обороні та три штурми позицій армії РФ, а тому не збирається служити у пресслужбі бригади.
"Я бачив зблизька смерть ворогів та смерть друзів... Для тих, хто знає, що у мене розрив ахілла, я не можу стрибати, у мене проблеми з зором, я не можу стріляти з відкритого прицілу, але все це у ТЦК, я звичайно, не казав, я здоровий, і точка. І в пресслужбі служити не збираюсь, при усій великій до цієї служби повазі. Для мене честь стати учасником бойової родини 13-ї бригади "Хартія". Тут воює значна кількість моїх близьких друзів", — каже він.
Крім цього Бутусов зазначив, що попри мобілізацію, його "принципи та погляди" щодо висвітлення проблем в армії та держави — не змінились.
"Так, журналістика, яка викриває корупцію та захищає справедливість та злочини проти життя громадян гостро потрібна на війні, і добре, що журналісти можуть працювати. Мої погляди та принципи ні в чому не змінились", — додав він.
The Guardian: "ГРУ отримало доступ до камер відеоспостереження на кордоні України". Що кажуть у ДПСУ
Речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко сказав, що українські інформаційні системи, до яких під'єднані системи відеоспостереження на кордоні, не були зламані. Також до ДПСУ не надходило інформації від прикордонників суміжних країн про зламування камер на прикордонних переходах.
Про це Демченко сказав у коментарі Суспільному у четвер, 22 травня.
“Такої інформації нам не не надходило від прикордонників суміжних країн, щоб вони мали якийсь вплив на їхні інформаційні системи, в тому числі ті, до яких, під'єднані системи відеоспостереження”, — сказав Демченко.
Він додав, що Державна прикордонна служба України, яка також має систему відеоспостереження на кордоні, теж не зафіксувала зламу систем. За його словами, це стосується і зеленої ділянки кордону, і пунктів пропуску.
За словами речника ДПСУ, відбувається постійна комунікація на рівні навіть прикордонних підрозділів України з прикордонними підрозділами на місцях суміжних країн.
“Якщо нам вдасться отримати від них якесь підтвердження, що дійсно був якийсь вплив, то ми обов'язково ділимося інформацією для того, щоб врахувати це в своїй службовій діяльності відносно захисту наших інформаційних систем. За необхідності, ми можемо також надати всю необхідну допомогу, якщо така буде запропонована на отримання від суміжних країн”, — сказав Демченко.
Раніше британське видання The Guardian із посиланням на британську розвідку написало, що підрозділ російського ГРУ отримав доступ до камер відеоспостереження на кордоні України, щоб шпигувати й перешкоджати надходженню іноземної допомоги в країну.
Ракетного удару по Харкову не було, був повітряний бій — Синєгубов
Керівник Харківської обладміністрації спростував інформацію, що по Харкову вночі 22 травня Росія завдала ракетного удару. За його даними, у Холодногірському районі міста впали уламки внаслідок повітряного бою.
Про це Олег Синєгубов розповів у коментарі Суспільне Харків.
"Ракетного удару не було, був повітряний бій внаслідок якого уламки впали у Холодногірському районі Харкова. Пошкоджені приватні домогосподарства, зараз наші військові разом з правоохоронцями з'ясовують всі деталі. Відомо, що над Харковом і областю спостерігалася велика кількість "Шахедів" і "Гераней", — розповів Синєгубов.
Постійно застосовуються засоби ППО і постійно застосовуються по будь-яким ворожим цілям. Зараз ще деталі з'ясовуються.
Єврокомісар розповів, скільки мільярдів євро ЄС заплатив за російські енергоносії у 2024 році
Європейський Союз упродовж 2024 року — попри значне скорочення споживання російських енергоносіїв — заплатив за них 23 мільярди євро, повідомив єврокомісар з енергетики Ден Йоргенсен.
Про це Йоргенсен сказав під час виступу на дебатах у Європарламенті, передаєРадіо Свобода.
“До 2022 року половина вугілля, яке ми імпортували до ЄС, було російським. Ми повністю припинили імпорт. Частка нафти знизилася з 27% до 3%. І, нарешті, щодо газу: з 45% нашого газу, що надходив з Росії 2022-го, до 13% сьогодні. Втім, торік ми все одно заплатили Росії 23 мільярди євро за імпорт енергоносіїв”, — сказав Йоргенсен.
Він також пояснив, у який спосіб Єврокомісія планує поступово вивести російський газ із ринків ЄС до 2027 року, а всі інші джерела енергії – до 2030 року.
За його словами, метою є мінімізувати негативний вплив на ціни на енергоносії, стабілізувати енергетичні ринки та забезпечити правову визначеність.
“Тому ми рухатимемося вперед крок за кроком”, — сказав єврокомісар.
Йоргенсен анонсував нові правила, що дозволять відстежувати російський газ на ринку. Від держав-членів Єврокомісія очікує на національні плани щодо поступової відмови від російських енергоносіїв.
“Рекомендуємо подати перші плани вже цього року, щоби відмова була безпечною й підготовленою. Крім того, ми посилимо контроль над нелегальною нафтою, що потрапляє на ринок через російський тіньовий флот”, — відзначив він.
Єврокомісар пояснив, що ці рішення є частиною ширшого плану щодо зміни торговельних відносин з Росією у зв’язку з безпековими ризиками.
За його словами, у Єврокомісії не бачать жодного можливого сценарію для майбутнього використання “Північного потоку” для транспортування російської енергії до Європи.
“Це відповідає інтересам нашої економічної безпеки… Ми робимо низку різних кроків. І всі вони ведуть нас в одному напрямку – до більш безпечного, сталого та диверсифікованого енергопостачання”, — наголосив Йоргенсен.
У Херсоні внаслідок російського артобстрілу загинула жінка
Російська армія вранці 22 травня з артилерії обстріляла Херсон. Загинула місцева жителька.
Про це повідомили в прокуратурі області.
Під час атаки 85-річна жінка перебувала у будинку. Правоохоронці розпочали досудове розслідування за фактом вчинення військами РФ воєнного злочину, що спричинив загибель людини, повідомили у відомстві.
WSJ: Трамп вперше заявив європейським лідерам, що Путін не готовий припинити війну
У понеділок, 19 травня, президент США Дональд Трамп під час телефонної розмови з європейськими лідерами вперше відкрито заявив, що очільник Росії Володимир Путін не хоче припинення війни в Україні, бо вважає, що перемагає. Раніше Трамп публічно заявляв, що вірить у бажання Путіна до миру.
Про це пише WSJ з посиланням на трьох осіб, обізнаних з розмовою.
Попри те, що американський лідер визнав небажання очільника Кремля закінчувати війну в Україні, він не підтримав посилення санкцій проти РФ.
У Києві відбій повітряної тривоги
У Києві уламки російського дрона впали на території школи
Вранці під час російської атаки безпілотників уламки одного з БпЛА впали на території школи в Дарницькому районі столиці. У результаті постраждалих та займання немає. Повідомив начальник Київської міської військової адміністрації.
У Києві пролунали вибухи. Повідомляють кореспонденти Суспільного.
У Києві оголошено повітряну тривогу
Московський аеропорт Шереметьєво призупинив роботу через атаку дронів
Московський аеропорт Шереметьєво у ніч на 22 травня призупинив роботу.
Про це повідомили у Росавіації.
За інформацією, з 2:45 за московським часом аеропорт не приймає та не відправляє авіарейси. Це вже третє припинення роботи аеропорту за добу.
У Харкові двоє людей постраждали
У Харкові двоє людей постраждали, повідомив міський голова Терехов. У них – гостра реакція на стрес.
У місті через удар РФ пошкоджено вісім приватних будинків.
У Миколаєві пролунав вибух
У Миколаєві пролунав вибух, повідомили кореспонденти Суспільного.
У Харкові пролунав вибух
У Харкові пролунав вибух, повідомив міський голова Терехов.
У Павлограді чутно звуки вибуху
У Павлограді чутно звуки вибуху, повідомили кореспонденти Суспільного.
Україна пропонує ЄС жорсткіші санкції проти Росії
Україна підготувала документ із пропозиціями щодо посилення санкцій проти Росії, який буде представлений Європейському Союзу вже наступного тижня.
Про це повідомляє агентство Reuters із посиланням на неопублікований документ.
За даними видання, у документі Київ закликає ЄС вжити радикальніших заходів для ізоляції Москви — зокрема, дозволити конфіскацію активів підсанкційних осіб із передачею їх Україні, а також запровадити санкції проти окремих покупців російської нафти. Це може включати навіть вторинні санкції — наприклад, щодо компаній з Індії чи Китаю, які імпортують російську нафту.
Київ також наполягає на зміні механізму ухвалення санкцій у межах ЄС — замість одностайного голосування пропонується впровадити систему ухвалення рішень більшістю голосів, щоб окремі країни не могли блокувати санкційні ініціативи.
У Херсоні чутно вибухи
У Херсоні чутно вибухи, повідомляють кореспонденти Суспільного.