Рада дозволила Антимонопольному комітету розглядати скарги на публічні закупівлі

Рада дозволила Антимонопольному комітету розглядати скарги на публічні закупівлі

Рада дозволила Антимонопольному комітету розглядати скарги на публічні закупівлі Facebook

Верховна рада дозволила Антимонопольному комітетові (АМК) запровадити посаду уповноваженого з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель. Відповідне рішення у другому повторному читанні підтримали 245 народних депутатів.

Що змінюється

Законопроєктом запроваджується посада уповноваженого з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель. Їх обиратимуть за допомогою конкурсного відбору. Уповноважені призначаються на посаду та звільняються головою АМК.

Кількість уповноважених з розгляду скарг становить десять осіб. Строк повноважень уповноваженого складає сім років. Людина не може бути призначена на цю посаду більше, ніж на два строки підряд.

Особа, яка претендує на призначення на посаду уповноваженого повинна бути громадянином України, мати вищу освіту рівня магістра (зокрема юридичну, економічну або технічну), стаж роботи за фахом не менше п’яти років протягом останніх 10 років та вільно володіти державною мовою.

Окрім цього АМК зможе утворювати комісії з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель, з-поміж уповноважених, у складі трьох осіб. Рішення комісій приймаються шляхом голосування більшістю голосів присутніх на її засіданнях членів. Члени комісії не можуть утримуватися від голосування.

"В рамках виконання функцій у сфері публічних закупівель колегією розглядаються скарги та відповідно встановлюються факти наявності чи відсутності порушення замовниками та учасниками процедур закупівель під час їх проведення", – йдеться у пояснювальній записці.

АМК має звітувати про діяльність комісії не пізніше 15 березня.

Що відомо

  • Верховна рада на позачерговому засіданні відправила у відставку голову Антимонопольного комітету Юрія Терентьєва.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди