Рада схвалила процедуру обрання керівників вишів. Як це відбуватиметься

Рада схвалила процедуру обрання керівників вишів. Як це відбуватиметься

Рада схвалила процедуру обрання керівників вишів. Як це відбуватиметься Unsplash

Верховна рада ухвалила закон, яким урегульовується процедура обрання керівника закладу вищої освіти, зокрема, у другому турі. Рішення підтримали 322 народних депутати.

На думку авторів закону, запровадження змін дасть змогу шляхом дотримання регламентованої процедури обрання керівника закладу вищої освіти уникнути ускладнень виборчого процесу.

Як відбуватимуться вибори керівників вишів

За законом, якщо у виборах керівника взяли участь дві або більше кандидатури, і жодна з них не набрала понад 50% голосів, то через сім днів після проведення першого туру проводиться другий тур виборів.

До бюлетенів для голосування у другому турі виборів включаються дві кандидатури, які в першому турі набрали найбільшу кількість голосів.

Обраною керівником закладу вищої освіти вважається особа, яка набрала понад 50% голосів, а в разі проведення другого туру – понад 50% голосів осіб, які взяли участь у голосуванні.

У разі якщо обрана кандидатура не пройшла спеціальної перевірки, то через сім днів після її проведення, засновник закладу (або уповноважена ним особа) оголошують новий конкурс. Це не стосується керівників, обраних у закладах вищої освіти, які є приватними.

Якщо вибори визнані такими, що не відбулися, або якщо жодна з кандидатур не набрала необхідної кількості голосів, протягом тижня з дня встановлення результатів виборів оголошується новий конкурс.

Законом встановлено, що перебування керівника вишу на посаді не більше двох строків поширюється на керівників, які обіймали посаду керівника закладу вищої освіти, незалежно від способу їх призначення.

Цей закон розповсюджується на всі вибори, які відбуваються станом на 5 лютого.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди