Перейти до основного змісту
Депутат Закарпатської облради Цебер прокоментував звинувачення угорських спецслужб у "шпигунстві"

Депутат Закарпатської облради Цебер прокоментував звинувачення угорських спецслужб у "шпигунстві"

Ексклюзивно
Депутат Закарпатської облради Цебер і звинувачення угорських спецслужб у "шпигунстві"
Депутат Закарпатської облради Роланд Цебер. Роланд Цебер/Фейсбук

Депутат Закарпатської обласної ради від “Слуги Народу” Роланд Цебер, якого угорська влада напередодні звинуватила у “шпигунстві” та спробі налагодити зв'язки з опозиційними політиками називає це внутрішньополітичною грою влади Угорщини. За його словами, налагодження стосунків із політиками – це дипломатія, а не шпигунство.

Про це Цебер сказав у коментарі Суспільному.

“Вони обвинувачують Україну у цих різних шпигунських історіях. До прикладу, коли в минулому році стало відомо, що російська спецслужба мала доступ до всієї бази даних угорського МЗС, навіть скандалу не було. Ні одного дипломата російського не було видворено. Це так до прикладу. Це гра на внутрішню політику Угорщини, тому що зараз Україна на порядку денному номер один”, — сказав Цебер.

Він додав, що Угорщина моделює цілу політичну гру, пов'язану з Україною, і на цьому пробує заробити політичні бали і блокувати за будь-яку ціну шлях України до Європейського Союзу.

Політик розповів, що має відношення до закарпатських угорців.

“Я закарпатець, народився в Ужгороді, розмовляю угорською, абсолютно все життя працюю над тим, щоб налагодити українсько-угорські відносини, але не провокативно, але дійсно фактами і правдами”, — сказав він.

За словами Цебера, звинувачення проти нього пов’язані з бажанням угорської влади зменшити рейтинги опозиційного політика Петера Мадяра.

“Це опозиційний політик, який має величезні успіхи. Вперше в історії таке відбувається в Угорщині, що має такі успіхи політик і його рейтинг там зараз під 65%. Тому це для того, щоб на внутрішній політиці його пов'язати зі мною. Типу я працівник української спецслужби, а насамперед я просто ужгородець, який все життя пробує налагодити між країнами відносини, і це всі знають”, — сказав Цебер.

Він додав, що пропаганда витрачає на це чималі гроші.

“Четвертий день в топновинах. В обід, зранку, ввечері, в Фейсбуці, в ТікТоці, в Ютубі, абсолютно на всіх платформах. Я, Україна, ЄС, Петер Мадяр — і от в цьому і пов'язано”, — сказав Цебер.

Ось як він прокоментував звинувачення у шпигунстві.

“Держсекретар від уряду Угорщини сказав, що мене звинувачують в тому, що Цебер налагоджував стосунки з політиками, з високопоставленими політиками, і його вплив зростав — і ми на нього наклали санкції. Так це ж і є дипломатією —налагоджувати стосунки. Я не тільки в Угорщині, в будь-якій країні говорю, що на нас напали, ми є жертва, і весь цивілізований демократичний світ має нам допомогти перемогти зло. Я це робив, роблю і буду говорити. Це шпигунство?” — запитав політик.

20 травня держсекретар з питань публічної дипломатії та зв'язків з громадськістю Угорщини Золтан Ковач з посиланням на заяву лідера фракції "Фідес" у парламенті Мате Кочіша після закритого засідання Комітету нацбезпеки парламенту повідомив, що угорські служби національної безпеки начебто виявили ще двох "українських шпигунів". Вони нібито намагалися налагодити зв'язки з опозиційними політиками та шукали військову та енергетичну розвідувальну інформацію.

"Роланд Цебер, нелегальний співробітник української розвідки, налагодив зв'язки з опозиційними діячами; Іштван Голло перебуває під кримінальним розслідуванням за шпигунство", — написав посадовець у соцмережі Х.

Він зазначив, що Цебер нібито організовував зустрічі з політичними та військовими діячами, щоб вплинути на позицію Угорщини щодо конфлікту в Україні. Збільшення його впливу призвело до заборони на в'їзд у 2024 році, заявив представник Угорщини.

9 травня Служба безпеки України викрила агентурну мережу воєнної розвідки Угорщини, яка здійснювала шпигунську діяльність на шкоду українській державі. СБУ затримала двох шпигунів, їх заарештував суд.

Завданням цього осередку був збір інформації про військову захищеність Закарпатської області, пошук вразливих місць у наземній і повітряній обороні регіону, а також вивчення суспільно-політичних поглядів місцевих жителів: зокрема, сценаріїв їхньої поведінки, якщо на територію регіону зайдуть угорські війська.

Після цієї події Україна та Угорщина "обмінялись" висилками дипломатів. Угорщина вислала з країни двох українських працівників посольства в Угорщині, які нібито "шпигували" на користь України. У відповідь на дії Угорщини з висилкою дипломатичних співробітників посольства України у Будапешті Україна теж вислала двох угорських дипломатів.

Топ дня
Вибір редакції
На початок