Перейти до основного змісту
Кандидат у президенти Польщі Навроцький готовий не підтримувати вступ України до НАТО

Кандидат у президенти Польщі Навроцький готовий не підтримувати вступ України до НАТО

Кандидат у президенти Польщі Кароль Навроцький
Кандидат у президенти Польщі Кароль Навроцький від партії "Право і справедливість" (PiS) під час оголошення результатів екзит-полу першого туру президентських виборів, Гданськ, Польща, 18 травня 2025 року. REUTERS/Lukasz Glowala TPX IMAGES OF THE DAY

Кандидат у президенти Польщі Кароль Навроцький, який вийшов у другий тур виборів, готовий відмовитися підтримувати членство України в НАТО в обмін на політичну підтримку з боку лідера націоналістичної "Конфедерації" Славоміра Менцена.

Так Навроцький відреагував у соцмережі Х на пропозицію політика щодо підтримки з боку його виборців, який за результатами першого туру вибув із президентських перегонів, посівши третє місце.

Зокрема умовою Менцена є підписання декларації з кількох пунктів, серед яких є і відмова від підтримки Києва щодо членства в Альянсі.

"Я приймаю запрошення і готовий підписати ці пропозиції. Решту обговоримо у пана на каналі", — написав кандидат у президенти Польщі, звертаючись до Менцена.

Напередодні екскандидат у президенти Польщі від націоналістичної "Конфедерації" Славомір Менцен запросив кандидата від ліберальної "Громадянської платформи" Рафала Тшасковського і кандидата від "Право і справедливість" Кароля Навроцького на дискусію перед другим туром президентських виборів, що відбудеться 1 червня.

"Немає кращого способу завоювати голоси моїх виборців, ніж бути в моїх соціальних мережах. Мої виборці не дивляться ваше телебачення, вони не купуються на вашу медійну пропаганду. Вони користуються соцмережами, дивляться мої матеріали", — пояснив свою позицію Менцен у соцмережі Х.

Як повідомляє RMF 24, Тшасковський заявив, що бачив вимоги лідера "Конфедерації" та "погоджується з багатьма з них і вислухає його".

Серед пунктів документа, щодо яких Менцен пропонує обом кандидатам дати зобов’язання – відмову відправляти польські війська в Україну та відмова від підписання закону про ратифікацію приєднання України до НАТО у майбутньому.

"Я вирішив допомогти 3 мільйонам моїх виборців прийняти рішення (за кого голосувати у другому турі президентських виборів – ред.). Звісно, ​​це не мішки з картоплею, але ви можете допомогти їм прийняти рішення. Мої виборці дуже добре обізнані. Якщо хтось хоче отримати їхні голоси, він має їх переконати", — цитує Менцена RMF 24.

18 травня у Польщі відбувся перший тур президентських виборів за результатами якого Тшасковський отримав 31,36% голосів, Навроцький — 29,54%, а Менцен з 14,81% вийшов із перегонів.

Топ дня
Вибір редакції
На початок