Рада ЄС і Європарламент домовилися про поступовий запуск автоматизованої прикордонної системи в'їздів і виїздів (EES) на кордонах Євросоюзу, яка замінить штамп у закордонному паспорті.
Про це повідомляє DW.
Рішення про запровадження системи ухвалили у 2017 році, однак її запуск кілька разів відкладався. Останнім терміном називався 2024 рік. Але наприкінці 2024 року Єврокомісія знову відклала запуск EES, оскільки Німеччина, Франція і Нідерланди виявилися не готовими до її введення. Тоді ЄК вирішила створити новий регламент не одномоментного, а поступового запуску системи.
У новій угоді пропонується відвести на поступове введення EES шість місяців.
“До кінця цього перехідного періоду країни-члени продовжать вручну проставляти печатки в проїзних документах”, — йдеться в пресрелізі, оприлюдненому на сайті Ради ЄС у понеділок, 19 травня.
“Хороші новини! Ми уклали угоду, яка допоможе убезпечити наші кордони. Держави-члени зможуть розгорнути нову цифрову систему управління кордонами ЄС для реєстрації в'їзду та виїзду до Шенгенської зони громадян країн, що не є членами ЄС”, — повідомляє Польське головування в Раді ЄС.
Раніше повідомлялося, що EES повністю замінить штампи в закордонному паспорті.
Угода Ради ЄС і Європарламенту не означає, що EES почнуть вводити вже зараз. Дату початку поступового запуску системи має встановити Єврокомісія. Крім того, досягнута 19 травня угода — попередня, її ще мають остаточно схвалити самі Рада ЄС і Європарламент.
Цифрова система EES дасть змогу автоматично реєструвати дані тих, хто в'їжджає в Шенгенську зону і виїжджає за її межі, зокрема біометричні дані: відбитки пальців і знімок обличчя. Влада країн ЄС матиме постійний доступ до персональних даних громадян третіх країн та історії їхніх поїздок, а також зможе контролювати, чи дотримуються ті дозволеного періоду перебування.