Перейти до основного змісту
РФ готує "меморандум", Трамп про санкції проти Росії, дедлайн для припинення вогню: головні новини ранку 20 травня

РФ готує "меморандум", Трамп про санкції проти Росії, дедлайн для припинення вогню: головні новини ранку 20 травня

Путін та Трамп
Демонстрант тримає плакат із зображенням гральної карти з портретами Володимира Путіна і Дональда Трампа під час мітингу проти позиції Трампа щодо російсько-української війни перед посольством США в Києві, Україна, 8 березня 2025 року. REUTERS/Valentyn Ogirenko

Речник Кремля заявив, що очікується підготовка проєктів документів для меморандуму, Трамп не запроваджуватиме додаткових санкцій проти Росії, Путін та Трамп не говорили про дедлайн для припинення вогню — Суспільне підготувало головні новини на ранок 20 травня.

Речник Кремля заявив, що очікується підготовка проєктів документів для меморандуму

Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що термінів підготовки меморандуму про мир та припинення вогню "немає і бути не може". Він зазначив, що на Росію та Україну чекають "складні контакти з вироблення єдиного тексту". Про це пише російське державне агентство "РИА Новости".

"Термінів немає і бути не може. Зрозуміло, що всі хочуть це зробити максимально швидко, але, зрозуміло, диявол криється в деталях", — сказав Пєсков.

Представник Кремля заявив, що з обох сторін, російської та української, очікується підготовка проєктів документів для обміну. Потім, за його словами, відбудуться "складні контакти з вироблення єдиного тексту".

Також речник РФ додав, що конкретних рішень про місце продовження двосторонніх контактів поки що немає.

Трамп не запроваджуватиме додаткових санкцій проти Росії

Президент США Дональд Трамп не запроваджуватиме подальших санкцій проти Росії, "оскільки є шанс" на прогрес у напрямку припинення вогню. Про це він сказав журналістам в Овальному кабінеті 19 травня, повідомляє CNN.

"Тому що я думаю, що є шанс щось зробити, і якщо ви це зробите, ви також можете зробити набагато гірше", — сказав Трамп.

Водночас він додав, що може "настати час, коли це станеться".

Трамп також повідомив, що якщо він дійде висновку, що не може вплинути на ситуацію, то "відступить" від переговорного процесу між Україною та Росією. За його словами, ситуація є "кривавою банею", але він вірить, що російський лідер прагне її припинити.

Що відомо: 19 травня президент США Дональд Трамп зателефонував очільнику Росії Володимиру Путіну. За даними ТАСС, вони говорили про припинення вогню у війні, яку розпочала Росія проти України. Раніше міністр фінансів США Скотт Бессент заявив, що США разом із Європою "без вагань" посилять санкції проти РФ, якщо очільник Путін не буде вести мирні переговори з Україною "в дусі доброї волі".

Путін та Трамп не говорили про дедлайн для припинення вогню під час телефонної розмови

Помічник Путіна Юрій Ушаков заявив, що питання про дедлайн та тимчасові рамки для можливого припинення вогню не обговорювали в розмові очільника РФ Володимира Путіна та американського лідера Дональда Трампа. Про це повідомляє російське інформаційне агентство ТАСС.

"Про це ми не говорили, хоча Трамп, природно, наголошував на зацікавленості у якнайшвидшому досягненні тієї чи іншої домовленості", — сказав представник Кремля.

Очільник Росії Путін теж зробив заяву після завершення розмови із Трампом. Путін заявив, що "припинення вогню з Україною можливе після досягнення відповідних домовленостей". Які це домовленості — він не уточнив.

19 травня президент США Дональд Трамп зателефонував очільнику Росії Володимиру Путіну.

Виводити наші війська з наших територій ніхто не буде — Зеленський

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна не погодиться на виведення військ за своїх територій — умови Росії, яка наголошувала, що припинення вогню можливо, тільки якщо Україна виведе війська з чотирьох регіонів України. Про це Зеленський сказав на брифінгу після розмови з президентом США.

"Це наша земля, наша держава, це наша армія і наша незалежність... Виводити наші війська з наших територій ніхто не буде. Це конституційний обов'язок мій, це обов'язок наших військових захищати суверенітет і територіальну цілісність країни. Так, зараз тимчасово окуповані, але ніяких ультиматумів, і ніхто не буде здавати свою землю і свої території, своїх людей, свої домівки", — сказав він.

Президент зазначи, що не знає які є принципи у "меморандумі", про який раніше заявляв очільник Кремля Володимир Путін.

Члени Всесвітньої організації охорони здоров'я проголосували за глобальну угоду щодо пандемії

У понеділок 19 квітня на Всесвітній асамблеї охорони здоров’я члени Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) проголосували за потенційно глобальний договір про покращення готовності до пандемій. Про це повідомляє Reuters.

"За" проголосували 124 країни після того, як у понеділок Словаччина закликала до голосування, оскільки її прем'єр-міністр, скептично налаштований щодо вакцини проти COVID-19, вимагав, щоб його країна оскаржила ухвалення угоди.

Жодна країна не проголосувала проти, тоді як 11 країн, включаючи Польщу, Ізраїль, Італію, Росію, Словаччину та Іран, утрималися.

Проєкт угоди буде офіційно ухвалений у вівторок на пленарному засіданні Всесвітньої асамблеї охорони здоров'я в Женеві. Однак офіційно вона не набуде чинності, доки не буде узгоджено додаток щодо обміну патогенами, що може зайняти до двох років, після чого держави повинні будуть ратифікувати її.

Контекст: угода має на меті посилити глобальний захист від нових патогенів після пандемії COVID-19, яка забрала мільйони життів у 2020–2022 роках. Вона передбачає заходи для запобігання майбутнім пандеміям і посилення міжнародної співпраці у відповідь на спалахи захворювань.

Топ дня
Вибір редакції
На початок