У Подільському зоопарку уперше з'явився вид сухопутних черепах — шпороносними черепахами. Загалом, із західноафриканської країни Бенін, до зоопарку прибули п’ять особин цього виду.
"Переліт і адаптацію до нових кліматичних умов тварини перенесли “на відмінно”. На даний час вони перебувають на карантині і під посиленим наглядом. Працівники зоопарку проводять поглиблене вивчення поведінки черепах, особливостей їхнього харчування та інших життєвих потреб", — каже директор Подільського зоопарку Євгеній Ткачик.
Як зазначають у зоопарку, тваринам рік, тому у відвідувачів є можливість довго спостерігати за ними. Адже тривалість життя черепах зі шпорами - від 50 до 150 років.

Годують черепах двічі на день. На великій тарелі їм подають подрібнене листя салату, дрібно порізані кабачок, огірок, помідор, яблуко, моркву.

Африканські черепахи теплолюбиві. Тож, підлога у вольєрі, де їх утримуватимуть, буде завжди тепла, а інфрачервоне світло, необхідне для їхньої життєдіяльності, випромінюватимуть спеціальні лампи.
"Подільський зоопарк вже замовив спеціальні інфрачервоні лампи. Будемо утримувати черепах у теплому вольєрі з електрокилимом, який тримає температуру на рівні 30 градусів тепла. Обігрів решти підлоги вольєру — не нижче 10 градусів тепла. Тварини самі обиратимуть, де їм перебувати", — зазначив директор Подільського зоопарку Євгеній Ткачик.

Попри досить маленький розмір черепах, вага кожної з них наразі становить 750 г, діаметр панцира - 11 см.
За своїми розмірами сухопутні шпороносні черепахи — треті в світі та найбільші в Африці. Довжина їхнього панцира може сягати понад 70 см.
Читайте також
- Вінницький терцентр соціального обслуговування відновив заняття
- Історія "мар'янівської Хатіко" з Вінниччини, яку покинули господарі
- У лісах Вінниччини розпочали підрахунок диких тварин
- "Лісова казка": на Вінниччині подружжя створило притулок для тварин