Перейти до основного змісту
Президент Зеленський візьме участь в інтронізаційній месі Папи Римського Лева

Президент Зеленський візьме участь в інтронізаційній месі Папи Римського Лева

Ексклюзивно
Папа Римський Лев XIV
Папа Лев XIV розмовляє з членами Фундації Centesimus Annus у Ватикані, 17 травня 2025 року. REUTERS/Vatican Media/Simone Risoluti

На інтронізаційній месі Папи Римського Лева XIV у неділю, 18 травня, Україну представлятимуть президент Володимир Зеленський, перша леді Олена Зеленська, а також голова ОПУ Андрій Єрмак та міністр закордонних справ Андрій Сибіга.

Про це йдеться у переліку делегацій, що є у розпорядженні Суспільного.

Очікується, що участь у месі візьмуть десятки світових лідерів. Делегацію зі США очолить віцепрезидент Джей Ді Венс. Братимуть участь також президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, німецький канцлер Фрадріх Мерц, канадський прем'єр Марк Карні.

Суспільне транслюватиме церемонію інтронізації Папи Римського Лева ХІV. У студії церемонію коментуватимуть історик церкви Анатолій Бабинський та завідувач кафедри політичних наук УКУ Юрій Підлісний. Дивіться у неділю, 18 травня, об 11:00 на Youtube-каналі Суспільне Новини та в ефірі телеканалу Перший.

14 травня звертаючись до східних католиків у Ватикані з нагоди Ювілею Східних Церков Папа Лев XIV запропонував своє посередництво країнам світу, що воюють. Він також хоче запропонувати Ватикан як місце для мирних переговорів між Україною та Росією.

Що відомо про нового Папу Лева XIV

8 травня ввечері 267-м Папою Римським 133 кардинали-виборці обрали 69-річного американця Роберта Френсіса Прево, який обрав собі ім'я Лев XIV. Офіційно він вступить на посаду 18 травня.

Новообраний Папа народився 1955 року (69 років) в Чикаго, США. Там він здобув богословську освіту та ліценціат з канонічного права в Римі. Як пише CNN, Лев XIV провів значну частину своєї кар'єри місіонером у Південній Америці: десять років пропрацював у Перу, а з 2014 по 2023 роки обіймав чин єпископа у Чіклайо (Перу).

У своєму першому недільному зверненні після обрання закликав світові держави покласти край війнам і докласти зусиль задля "справжнього й тривалого миру".

У зверненні Папа згадав війну в Україні, закликавши до перемовин для досягнення "справедливого й довготривалого миру".

Топ дня
Вибір редакції
На початок