Німеччина може повернутися до загального військового обов’язку, якщо кількість охочих служити в армії виявиться недостатньою.
Про це заявив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус у своєму першому зверненні до парламенту з моменту вступу на посаду нового уряду, пише Politico.
За його словами, цього року розпочнеться нова програма добровільного військового набору з метою відновлення чисельності армії, яка наразі недоукомплектована.
"Ми домовилися, що спершу зробимо ставку на добровільність — службу, яка спочатку є добровільною й має заохотити молодь служити своїй країні. І я кажу це абсолютно свідомо й чесно: наголос на слові “спочатку”, якщо ми не зможемо набрати достатньо добровольців", — сказав Пісторіус.
Німеччина припинила обов'язкову військову службу у 2011 році. Її відновлення ознаменувало б значний розворот у політиці, зумовлений зростанням загрози з боку Росії та зростанням занепокоєння щодо надійності гарантій безпеки США за президента Дональда Трампа.
За словами Пісторіуса, чисельність Бундесверу наразі становить близько 181,5 тисяч військовослужбовців, що значно менше за цільовий показник у 203 тисячі до 2031 року.
Попри зростання набору на 20% на початку 2025 року, він попередив: "Ми все ще маємо надто мало людей для виконання всіх завдань, які стоять перед нашими збройними силами".
Новий коаліційний уряд підтримує кампанію з набору до армії нових військовослужбовців. Канцлер Фрідріх Мерц сьогодні під час свого звернення до Бундестагу пообіцяв створити "найсильнішу армію в Європі".
Пісторіус також підкреслив, що Німеччина має бути лідером разом із Францією, Великою Британією та Польщею.
"Безпека в Європі — насамперед відповідальність самих європейців", — наголосив він.