Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що заморожені російські активи потрібно буде використати для відновлення України після вирішення конфлікту. Він зазначив, що наразі немає "жодної правової бази" для такого кроку.
Про це він сказав в інтерв'ю французькому телеканалу TF1.
"Коли конфлікт буде вирішено, нам доведеться використовувати заморожені російські активи для участі у відбудові України... Наразі немає жодної правової бази", — сказав Еммануель Макрон.
Президент Франції також підтвердив, що Париж має намір запровадити нові санкції проти Росії найближчими днями, якщо вона "не дотримуватиметься" угоди про припинення вогню на 30 днів у російсько-українській війні з 12 травня.
"Ми координуємо наші дії з огляду на це", — додав Макрон.
Він також зауважив, що не має інформації щодо можливого візиту президента Росії до Туреччини для переговорів із главою української держави Володимиром Зеленським, які запропонував провести 15 травня очільник Кремля. Франція очікує на реакцію з боку Москви.
"Мета полягає в тому, щоб досягти припинення вогню на суші, в повітрі та на морі, щоб обговорити питання територій та гарантій безпеки", – додав Макрон.
Під час інтерв'ю він також наголосив, що Париж не прагне "спровокувати" третю світову війну, але водночас підкреслив важливість підтримки України, зокрема у посиленні її збройних сил.
"Оскільки Україна не буде вступати до НАТО, ми пропонуємо сили стримування далеко від лінії фронту, у спільних операціях. Це дозволить нам продемонструвати нашу солідарність і бути надійними в тому, щоб утримати Росію від повторного нападу", — запевняє президент Франції.
Після укладення мирної угоди, першочерговою гарантією безпеки, за словами Макрона, має стати зміцнення української армії, яку наразі активно готують. Для цього, він зазначає, знадобиться значна кількість обладнання, а отже, інвестиції в оборонну сферу триватимуть.
Раніше в уряді Німеччині заявили, що країна запровадить санкції проти РФ, якщо Росія не погодиться на пропозицію про припинення вогню на 30 днів у російсько-українській війні 12 травня.
Що відомо про мирні перемовини у Стамбулі 15 травня
У суботу, 10 травня, за підсумками зустрічі "коаліції охочих", США та країни Європи закликали Росію до 30-денного перемир’я з 12 травня у війні РФ проти України. У засіданні "коаліції охочих" взяли участь представники 35 країн, включно з Україною — повідомив президент Володимир Зеленський. Президент Франції Емманюель Макрон, канцлер Німеччини Фрідріх Мерц, а також премʼєр-міністри Британії і Польщі Кір Стармер і Дональд Туск були особисто, решта країн під'єдналися онлайн.
Перед засіданням, а також після нього учасники "коаліції охочих" провели телефонну розмову з президентом США Дональдом Трампом — сказав на пресконференції канцлер Мерц. І додав, що "Трамп поділяє нашу ініціативу і підтримує її".
Очільник Кремля Володимир Путін запропонував Україні з 15 травня у Стамбулі відновити прямі переговори без жодних попередніх умов. Про це він заявив на пресконференції у Кремлі уночі 11 травня.
Під час виступу Путін жодного разу не згадав про ініціативу "коаліції охочих" щодо 30-денного припинення вогню, яке має початися 12 травня. Хоча пропозиція вже отримала підтримку понад 20 країн, включно з Францією, Німеччиною, Великою Британією та Польщею, Путін не згадав її взагалі.
Раніше речник адміністрації Путіна Пєсков заявив, що "Росія має власну позицію" щодо припинення вогню, але розгляне можливість 30-денного припинення вогню.
Президент Туреччини Ердоган прийняв пропозицію провести переговори між Росією та Україною у Стамбулі 15 травня. Про це заявили в адміністрації президента після телефонної розмови із президентом Франції Макроном.