Ексдепутат Київської міської ради Денис Комарницький та його дружина Ірина володіли у Києві 110 квартирами в новобудовах з 2016 по 2018 роки. Вони продавали квартири та могли заробити близько 440 млн гривень.
Про це йдеться у розслідуванні Слідство.Інфо.
Видання дізналось, що у житловому комплексі "Комфорт Таун" у Києві Комарницькі володіли 52 квартирами; у ЖК Central Park вони мали 48 помешкань, а у ЖК Tetris Hall 10 квартир належали Ірині Комарницькій.
Комарницькі, після набуття права власності на квартири, одразу продавали їх. Слідство.Інфо вирахувало вартість помешкань у ЖК "Комфорт Таун" та Central Park за середньою ціною за квадратний метр у цих комплексах, та припускає, що Денис Комарницький разом з дружиною могли заробити 330 млн гривень на продажі квартир. 10 квартир у ЖК Tetris Hall подружжя могло продати за 110 млн гривень, якщо врахувати оціночну вартість об’єктів нерухомості у цьому будинку станом на зараз.
Усі три житлові комплекси збудувала компанія KAN Development. Її засновник Ігор Ніконов протягом 2014-2015 років був першим заступником голови КМДА Віталія Кличка.
Ірина Комарницька у розмові з журналістами заявила, що квартири нібито "не були хабарем" а "бізнес-діяльністю". В чому полягає бізнес-інтерес у швидкому продажі квартир — навіть через декілька днів після набуття права власності — дружина Дениса Комарницького не повідомила.
У березні 2025 року Денис Комарницький, який перебував у розшуку у справі корупції в земельній сфері Києва, виїхав за кордон. НАБУ оголосило його у міжнародний розшук. Джерела повідомляли Суспільному, що у березні Комарницький перебував в Австрії.
Що відомо про справу про земельну корупцію у Києві
6 лютого НАБУ та САП провели операцію "Чисте місто" для викриття причетних столичних посадовців до корупції в земельній та бюджетній сферах міста. За даними слідства, учасники схеми знаходили перспективні земельні ділянки та реєстрували на підконтрольних осіб право власності на споруди, яких там ніколи не існувало. Надалі до міськради подавали заяви про надання права власності для обслуговування цих споруд, що давало змогу уникати торгів.
Серед підозрюваних: ексдепутат Київради Денис Комарницький, заступник голови КМДА Петро Оленич, голова комісії з земельних питань Михайло Терентьєв, член комісії Олена Марченко та інші учасники.
Загалом десятеро людей отримали підозру у справі про земельну корупцію. Семеро із них затримані. Ймовірного керівника злочинної організації Дениса Комарницького розшукують в Україні, зазначили в НАБУ.
7 лютого Вищий антикорупційний суд обрав запобіжні заходи підозрюваним у земельній корупції столичним посадовцям.
Зокрема, заступника голови Київської міської держадміністрації Петра Оленича суд відправив під варту на два місяці — до 6 квітня, із можливістю внесення 15 мільйонів гривень застави. Згодом він вийшов із СІЗО під заставу. Його звільнили з КМДА на початку березня.
10 лютого НАБУ і САП у межах операції "Чисте місто" провели низку обшуків. Правоохоронці побували у пов'язаних з організатором злочинної схеми громадян. Під час обшуків правоохоронці, зокрема, знайшли в банківських скриньках понад 6,4 млн доларів США, 630 тис. євро та 800 тис. гривень.