Перейти до основного змісту
Орбан заявив, що якщо Україну візьмуть до Євросоюзу, то приймуть і війну

Орбан заявив, що якщо Україну візьмуть до Євросоюзу, то приймуть і війну

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан
Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан під час пресконференції у Будапешті, Угорщина, 4 березня 2025 року. REUTERS/Bernadett Szabo

Очільник угорського уряду Віктор Орбан вкотре виступив проти прийняття України до Євросоюзу. Зокрема він заявив, що означало б втягування блоку у війну.

Про це політик написав на своїй сторінці Facebook.

"Ми, як держава, що межує з Україною, вважаємо, що якщо прийняти (до ЄС — ред.) Україну, то це означатиме прийняти війну. Ми ніколи не приймали країну, що перебуває у стані війни. І на це є вагомі причини", – заявив угорський прем'єр, не уточнивши, про які причини йдеться.

Крім цього, за словами Орбана, членство Києва у блоці означало б таке економічне навантаження, якого держави-члени Євросоюзу не витримали б.

При цьому прем'єр Угорщини пригадав досвід Центральної Європи при вступі в ЄС, заявивши, що західноєвропейським державам нібито було вигідно прийняти своїх східніших сусідів.

"Нас, угорців та інші країни Центральної Європи, прийняли до ЄС, тому що тим, хто вже був у ньому, було вигідно мати Центральну Європу у блоці. Країни-члени не зробили моральний чи соціальний жест. Вони прийняли нас, тому що їм було вигідно, щоб ми були членами ЄС. Це був точний розрахунок, якщо подивитися на цифри, то з членством Центральної Європи в ЄС всі колишні члени, без винятку, виграли", – вважає він.

Однак, на думку Орбана, з Україною "інша ситуація", адже, мовляв, "це не вигідно".

"Поганий бізнес. Аграрна криза. Безробіття. Заборгованість. Падіння рівня життя", – пояснив угорський прем'єр.

Він також зазначив, що декілька європейських держав хочуть надати Києву додаткову допомогу, щоб вона могла продовжувати війну.

"Ми маємо іншу думку з цього приводу. На нашу думку, чим довше триває війна, тим більше людей гине і тим гіршою стає ситуація на полі бою", – сказав Орбан.

Крім цього він розкритикував ідею Єврокомісії про обов'язкову відмову від російських енергоносіїв.

"Уявіть, що ціна на енергоносії для домогосподарств і підприємств раптово подвоїться. Угорські сім'ї цього не витримають. А Брюссель не може ж зруйнувати угорські сім'ї. Тому ми, угорці, хочемо миру і якнайшвидшого скасування політики економічних санкцій", – сказав очільник угорського уряду.

Раніше глава європейської дипломатії Кая Каллас заявляла, що у ЄС мають розуміння, як діяти, якщо угорське вето щодо вступу України не буде подолане. За її словами, у блоку на цей випадок є план "Б". Водночас вона не навела конкретних деталей.

Що відомо про блокування Угорщиною вступу України до ЄС

Угорщина блокує відкриття кластерів про переговори про вступ України до ЄС з початку 2025 року. В уряді країни заявляли, що "членство України в ЄС буде тягарем як для блоку, так і для Угорщини".

Глава українського Мін'юсту Стефанішина заявила, що Київ погодив з Угорщиною з 12 травня проводити регулярні консультації, аби розблокувати переговорний процес про вступ України в Європейський Союз.

11 травня Угорщина відтермінувала переговори з Україною щодо нацменшин, які мали відбутись 12 травня. В угорському МЗС пояснили, що підставою стало звинувачення Будапешта з боку Києва у шпигунстві.

Угорщина проведе консультативний референдум щодо вступу України до Євросоюзу. У бюлетені уряд країни поширить 7 нібито загроз для Угорщини від членства України в ЄС. Референдум в Угорщині розпочнеться в середині квітня і триватиме до 20 червня. Його результати не є обов'язковими до виконання урядом Угорщини.

Також уряд Угорщини розіслав громадянам країни лист, у якому прямо закликає угорців висловитись проти членства України в ЄС під час консультативного референдуму.

Топ дня
Вибір редакції
На початок