"Геній зі своїми ідеями та стилем": спогади черкащан про Сергія Проскурню

"Геній зі своїми ідеями та стилем": спогади черкащан про Сергія Проскурню

"Геній зі своїми ідеями та стилем": спогади черкащан про Сергія Проскурню Суспільне: Черкаси

"Геній зі своїми ідеями та стилем" – так про Сергія Проскурню говорить акторка Черкаського театру імені Шевченка Тетяна Крижанівська.

"Сергій Проскурня був оригінальним в усьому", – вважає виконавець головної ролі п'єси Сергія Проскурні "Невідомий Артемовський", актор Павло Гончаров.

"Режисер, актор-драматург – це все б не було настільки глибоко, якби Сергій Владиславович не був щирим, справжнім українцем з великої букви. Так що, в першу чергу, він для мене приклад любити свою батьківщину".

Проскурня - спогади черкащанСуспільне: Черкаси

Павло Гончаров, актор черкаського музично-драматичного театру

Прем'єра вистави "Невідомий Артемовський" відбулася 2013-го року. Це постановка про маловідомі сторінки з життя українського композитора.

Ця вистава була доленосною, зауважила його дружина, актора, черкаська журналістка Ольга Квятковська. Режисера згадує так:

"Сергій сказав мені: «Оля, ви саме та людина, яка мені потрібна.» Сергій привів мене в журналістику. Я почала писати блоги про театр, ми працювали над проєктом оновлення сайту театру імені Шевченка. Сергій зрежисував наші з Павлом, моїм теперішнім чоловіком, наші життя так, що наші стежинки перетнулися і ми побачили один одного. В першу чергу це завдяки проєкту Сергія про Гулака Артемовського".

"Геній зі своїми ідеями та стилем": спогади спогади черкащан про Сергія ПроскурнюСуспільне: Черкаси

Ольга Квятковська, журналістка

Митець був зі своїм мисленням та баченням, розповіла актриса черкаського драматичного театру Тетяна Крижанівська. Ідеї Проскурні часто колеги не сприймали.

"Сергій був людиною майбутнього. Це людина космос. Мій чоловік говорив, що у Сергія дуже багато геніальних ідей, але поруч має бути менеджер, який буде його підтримувати і втілювати в життя ці ідеї. А так, особливо у Черкасах, в нього цієї людини не було. У Черкаському театрі зародилося п’ять вистав і, дякуючи цьому, в театр пішла молодь",– зауважила Тетяна Крижанівська.

Проскурня - спогади черкащанСуспільне: Черкаси

Тетяна Крижанівська, актриса черкаського музично-драматичного театру

Хрещеним батьком Черкаського книжкового фестивалю називає Сергія Проскурню начальниця управління культури та охорони культурної спадщини Людмила Фіть.

"Я пам’ятаю, як він мені вперше сказав: «Ти в університеті викладаєш? Та не схожа ти на ту людину, яка викладає в університеті» . Всі кажуть, що він був не такий, як інші. Це була окрема планета, яка тебе затягувала".

"Геній зі своїми ідеями та стилем": спогади спогади черкащан про Сергія ПроскурнюСуспільне: Черкаси

Режисер Сашко Демешко разом із Сергієм з 2015 по 2018-ий організували в Черкасах театр "Протест".

"Якоюсь мірою він мені вчитель. Багато чого мене навчив. Я був асистентом на деяких виставах. Дивився на нього, вчився. В повсякденному житті він мені теж деякі питання допомагав вирішувати", – розповів Сашко Демешко.

Що відомо

Театральний режисер та продюсер помер 1 лютого на 64-му році життя. У Черкасах він працював головним режисером драматичного театру з 2009 по 2015 рік. Ставив вистави "Серед грому і тиші", "Наш Шевченко", "Тарас", "Циганський барон". Створив Черкаську театральну лабораторію та студію "Протест" після того, як приміщення театру згоріло.

Повне відео:

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди