Рада підвищила щомісячну допомогу тяжкохворим дітям

Рада підвищила щомісячну допомогу тяжкохворим дітям

Рада підвищила щомісячну допомогу тяжкохворим дітям Ілюстративне фото, Unsplash

Верховна рада збільшила щомісячну допомогу для тяжкохворих дітей до двох прожиткових мінімумів. За прийняття законопроєкту №2024 в цілому проголосували 345 депутатів за мінімально необхідних 226.

Відповідним документом передбачено, що допомога на дітей, які хворі на тяжкі перинатальні ураження нервової системиПеринатальні ураження нервової системи – група патологічних станів, обумовлених впливом на плід несприятливих чинників в антенатальному періоді, під час пологів і в перші дні після народження., тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфа-захворюванняУзагальнена назва для рідкісних вроджених чи набутих захворювань, частота яких не перевищує п'яти випадків на 10 тис. осіб, які хронічно прогресують, погіршують якість життя людини та призводять до його скорочення чи інвалідизації., онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, надається щомісяця в розмірі не менш як 2 прожиткових мінімуми, що встановлені для дітей відповідного віку (два прожиткові мінімуми для дітей віком до 6 років у 2021 році — 3842 грн; два прожиткові мінімуми для дітей віком від 6 до 18 років — 4790 грн).

Щомісячний розмір виплат також розрахований на дітей, які отримали тяжку травму, які потребують трансплантації органів, паліативної допомоги, або дітям з інвалідністю.

"В Україні близько 70 121 дитини хворіють тяжкими хворобами. Для соціального захисту таких дітей виплачується допомога у місяць у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Враховуючи те, що прожиткові мінімуми для дітей затверджені у середньому на 2019 рік у розмірі 48,29 % та 49,14 % до прогнозного фактичного розміру прожиткового мінімуму, така державна допомога не дає можливості забезпечувати дітей ліками та відповідним харчуванням", – зазначено у пояснювальній записці.

До прийняття законопроєкту щомісячна допомога таким дітям встановлювалася в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність – 1 769 гривень. Закон набуває чинності з 1 січня 2022 року.

Що відомо

  • Кабінет міністрів збільшив розмір соціальної стипендії дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, які навчаються.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди