Рада підтримала закон щодо призначення наглядової ради Суспільного мовника

Рада підтримала закон щодо призначення наглядової ради Суспільного мовника

Рада підтримала закон щодо призначення наглядової ради Суспільного мовника

Верховна рада прийняла в цілому закон про усунення колізії в питанні призначення та звільнення членів Наглядової ради Суспільного мовника депутатськими фракціями та групами. Відтепер члени чинних фракцій парламенту поточного скликання зможуть призначити своїх кандидатів на посад членів наглядової ради НСТУ.

Рід час засідання 2 лютого закон підтримали 290 депутатів.

"Цей закон приймається заради того, щоб незаконно, всупереч Конституції, припинити незаконно повноваження чинних членів наглядової ради НСТУ, які не закінчені. Вичерпний перелік причин міститься у ст. 10 закону, натомість п. 3 у перехідних положеннях припиняються повноваження членів наглядової ради з причин, які не вказані в законі. Це суперечить Конституції, тому я пропоную прибрати цей пункт з перехідних положень", – сказав під час обговорення народний депутат Микола Княжицький, однак його правка не була підтримана сесійною залою.

Що передбачає закон

Згідно з пояснювальною запискою, законом встановлюється строк повноважень членів Наглядової ради НСТУ у п’ять років. Цей строк повноважень не поширюється на членів Наглядової ради, обраних до 19 вересня 2020 року.

"У разі прийняття проєкту закону, депутатські фракції і групи Верховної Ради України поточного скликання не пізніше ніж за 2 місяці до спливу повноважень членами Наглядової ради, обраних депутатськими фракціями і групами попереднього скликання, зможуть делегувати нових членів з урахуванням вимог цього закону", – йдеться у пояснювальній записці.

У разі дострокового припинення повноважень члена Наглядової ради НСТУ, обраного від депутатської фракції чи групи, то вони ухвалюють рішення про обрання нового члена ради на строк, що залишився до закінчення повноважень члена Наглядової ради.

Депутатські фракції чи групи не можуть обирати членів Наглядової ради, якщо до дати проведення чергових виборів до парламенту залишилося 180 і менше календарних днів.

Що відомо

  • 19 січня сплив термін повноважень більшості членів наглядової ради НСТУ.
  • Після прийняття закону Нацрада з питань телебаченні і радіомовлення має затвердити обраних кандидатів і 11 лютого має ухвалити рішення щодо оновленого складу наглядової ради Суспільного мовлення.
  • Деякі члени поточної наглядової ради, термін повноважень яких ще не сплив, були призначені від фракцій та груп парламенту попередьного скликання.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди