Сушена голівка соняха, насіння ясеня, кукурудза, домашній арахіс – це ще не весь перелік із пташиного меню, яке заготовлює Катерина Жуленко. Черкащанка розповіла Суспільному, як підгодовувати птахів, аби не нашкодити їхньому здоров’ю.
За фахом дівчина – зоологиня, підгодівлею займається з дитинства, адже взимку синицям, повзикам, снігурам та іншим видам птахів складно знайти поживу. Доки природні запаси корму під шаром снігу та льоду, птахи, які мешкають у лісах та полях, злітаються ближче до людей:
"Чинниками, які сигналізують, що настала пора підгодовувати птахів, є постійний сніговий покрив, мінусова температура та обмерзання ґрунту", – розповіла вона.

Дбати про птахів в родині дівчини – звична справа. Її чоловік Вадим зоолог-аспірант у Львові. Саме він розробив плакат-пам’ятку, який нині розташований у черкаському парку:
"Наприклад, синиця велика у позазимовий час живиться комахами та їхніми личинками, чим рятує дерева від шкідників. Взимку вона переходить на різні незвичні корма".

Читайте також: Заметілі та дощі прогнозують синоптики на Черкащині у вихідні
Зі слів Катерини, взимку відвідувачі можуть приходити до парку із торбинкою з кормом. Але для цього необхідно розумітися у пташиному раціоні.
"Я ще беру з собою голівку соняшника – збалансований і найпоширеніший корм у годівничках. Також можна брати різні необроблені крупи, головне – щоб не солоні".

Дівчина розповіла, що обов’язково перевіряє, чим наповнюють годівнички черкасці, бо залишки хліба чи здоби, якими люди так звикли пригощати птахів, насправді шкодять їхньому здоров’ю:
"Хліб розбухає і пташка нічого не може з’їсти. Вона відчуває ситість, бо він зайняв простір усієї травної системи, але поживних речовин майже з нього не отримує".

Ще одне правило зимової підгодівлі – регулярність. Птахи запам’ятовують, де можна підживитися і розраховують на людей:
"Якщо один день прилетять, а там нічого немає, то вони можуть загинути від надмірної витрати енергії", - розповіла Катерина.

Зі слів Вадима, годівничками теж необхідно періодично доглядати:
"Потрібно чистити двічі на місяць від залишків корму та екскрементів. Вони можуть стати джерелом розповсюдження бактерій та грибків, які є небезпечними для птахів".
У парку потрібно не тільки спостерігати за птахами і насолоджуватися їхнім співом, а й підгодовувати, оскільки їм важко пережити зиму, зазначив черкащанин Олександр Скринник.