"Надмірне навантаження": до Харківського апеляційного суду відряджають 12 суддів

"Надмірне навантаження": до Харківського апеляційного суду відряджають 12 суддів

"Надмірне навантаження": до Харківського апеляційного суду відряджають 12 суддів Вища рада правосуддя

Вища рада правосуддя відряджає до Харківського апеляційного суду 12 суддів, що дозволить суду впоратись з навантаженням. Відрядження суддів того самого рівня і спеціалізації триватиме рік.

Про це повідомили на офіційному сайті Вищої ради правосуддя.

"Відповідно до рішення від 26 січня 2021 року № 122/0/15-21 оголошено про початок процедури відрядження суддів для здійснення правосуддя", — йдеться у повідомленні.

У рішенні про початок відрядження йдеться: "До Вищої ради правосуддя надійшло повідомлення Державної судової адміністрації України про необхідність розгляду питання щодо відрядження 12 суддів до Харківського апеляційного суду у зв’язку з виявленням у ньому надмірного рівня судового навантаження. У зазначеному суді визначено 60 штатних посад суддів, 43 з яких є вакантними".

"Надмірне навантаження": до Харківського апеляційного суду направляють 12 суддівСуспільне Харків

За інформацією Державної судової адміністрації України, за дев’ять місяців 2020 року до провадження суддів Харківського апеляційного суду надійшло 21138 справ та матеріалів.

"Середньомісячне надходження справ та матеріалів одному повноважному судді (28 суддів) становило 83,9 справи та матеріалу, а з врахуванням того, що станом на 1 січня 2021 року у суді здійснюють правосуддя 16 суддів, середньомісячне надходження справ та матеріалів одному повноважному судді становило 146,8 справи та матеріалу, що свідчить про надмірний рівень судового навантаження суддів цього суду, оскільки середньомісячне надходження справ та матеріалів одному судді в апеляційних судах по Україні за цей період становило 52,5 справи та матеріалу", — інформує Вища рада.

"Надмірне навантаження": до Харківського апеляційного суду направляють 12 суддівСуспільне Харків

Тепер судді, охочі підсилити Харківській апеляційний суд, мають подати до Вищої ради правосуддя необхідні документи.

Відрядження суддів триватиме рік. На переконання судової адміністрації, відрядження забезпечить належні умови для доступу до правосуддя у суді.

Що відомо

  • Пресслужба суду про нестачу кадрів повідомляла ще у 2019 році.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди