14 квітня на Житомирщині у Новогуйвинській селищній раді відбулася позачергова сесія, на якій розглядали бюджет громади на 2025 рік. За результатами голосування депутати прийняли бюджет із другої спроби. Після першого голосування в сесійній залі зчинилася бійка.
ОНОВЛЕНО на 15 квітня на 14:30 — додано сюжет журналістів Суспільне Житомир
Про хід сесії з місця подій повідомляла журналістка Суспільного Катерина Мороз.
52 позачергова сесія Новогуйвинської селищної ради розпочалася о 15.00 годині. В залі із 26 депутатів зареєструвалися 19. На розгляд винесли 6 питань, першим з яких стояло прийняття бюджету громади на 2025 рік. Заслухавши доповідь начальниці управління фінансів Олени Мельник, депутати перейшли до голосування. Прийняття бюджету громади на 2025 рік підтримали 10 депутатів, 8 утрималися від голосування, 1 депутат не голосував. Рішення не було ухвалене.

Після голосування в сесійній залі зчинилася бійка. За словами журналістки Катерини Мороз, бійку розпочав Анатолій Лихотворик.


На цьому розгляд розгляд питань був зупинений — депутати біль як на пів години пішли на перерву.
Після перерви питання прийняття бюджету громади на 2025 рік знову винесли на голосування. Рішення було ухвалене. Його підтримали 18 депутатів, 1 депутат не голосував.

ОНОВЛЕНО на 15 квітня на 14:30
14 квітня 2025 року депутати Новогуйвинської селищної ради із другої спроби ухвалили бюджет громади на 2025 рік зі змінами. За словами Олександра Ловинюка, виконуючого обов’язки Новогуйвинського селищного голови, у бюджеті зняли матеріальну допомогу пораненим військовослужбовцям та видатки на капітальний ремонт і поточний ремонт доріг.
Перед початком сесії на вході до будівлі та в сесійній залі зібрались жителі громади. За словами Тетяни, місцевої жительки, через те, що бюджет у громаді не прийняли, постраждалі жителі селища Озерного внаслідок дронового удару 10 квітня 2025 року не можуть отримати допомогу.
Під час ухвалення порядку денного депутат Новогуйвинської селищної ради Сергій Котвицький запропонував додати на розгляд питання про звільнення Олександра Ловинюка, виконуючого обов’язків селищного голови. Аргументуючи це, що люди не довіряють йому. Розгляд запропонованих Сергієм Котвицьким питань депутати відхилили. Також Сергій Котвицький запропонував розглянути його проєкт бюджету. На що Олександр Ловинюк відповів, що вже опрацьований проєкт бюджету.
Начальниця управління фінансів Новогуйвинської селищної ради Олена Мельник сказала, що не зможуть розглянути другий варіант, адже вже пройшли касові видатки і не буде балансу.
Проєкт бюджету, схвалений виконавчим комітетом Новогуйвинської селищної ради, депутати відхилили. Після чого депутат Анатолій Лихотворик розпочав бійку із Сергієм Котвицьким. За словами Анатолія Лихотворика, бійку він розпочав через те, що Сергій Котвицький не голосує за бюджет.
"Мене вже не стримало. Чотири місяці висів на сайті цей бюджет, обговорювався він ще до нового року. Якщо у когось були хоч малесенькі запитання по тому бюджету, уже давно можна було все вирішити. Одне завдання в них — не проголосувати за бюджет, щоб наша селищна рада була неспроможна. То в нього є може якісь амбіції таким чином зайти на голову селищної ради", — сказав Анатолій Лихотворик.
За словами Сергія Котвицького, він пропонував інший проєкт бюджету, тому що гроші з попереднього бюджету використали не за призначенням.
"Кошти в 2024, 2023 роках були витрачені не у спосіб, передбачений законодавством. Вони були або вкрадені, або витрачені поза бюджетом. Щоб це не повторилось, ми вимушені були зменшити видатки цього бюджету саме в цих позиціях, де були зловживання. Депутат некоректно себе веде. Дозволив собі фізичне насильство стосовно мене, і я як чоловік вимушений був дати йому відповідь", — сказав Сергій Котвицький.
Після цього Олександр Ловинюк, в.о. обов’язків Новогуйвинського селищного голови, оголосив перерву у позачерговому засіданні. За словами Михайла Сліпченка, заступника голови громадської організації "УВО", депутати повинні на перше місце поставити інтереси громади.
"Чотири місяці громада живе без бюджету, і видатки на зарплати освітянам ідуть за рахунок уже дотацій. Це кричуща ознака того, що в громаді поступово буде кризова ситуація, якщо депутати бюджет цей бюджет не приймуть. Під час війни власні амбіції треба ставити на другий план, а на перший план ставити інтереси громади. Тим паче, ця громада страждає. Ми знаємо, нещодавно був обстріл Озерного, і ми сподівались, що сьогодні тут буде компроміс", — сказав Михайло Сліпченко.
"В Озерному був приліт, постраждало дуже багато людей, — сказала місцева жителька Лариса, — Без прийняття цього бюджету ніхто не може виділити кошти постраждалим. Я також не можу отримати кошти на реабілітацію. Якщо ви не хочете — складіть, будь ласка, мандати і надайте мандати тим людям, які хочуть працювати".

Заступниця Новогуйвинського селищного голови Тетяна Парфентієва сказала в коментарі, що серед депутатського складу є депутати, які не проживають в цій громаді і не платять сюди податки.
"Їхні діти не вчаться в наших школах, але вони прийшли ділити ці податки. При тому вони постійно ставлять якісь свої умови. І зараз ця перерва, яка відбувається, там також іде якась торгівля. Вони виторговують посади", — сказала Парфентієва.

Після перерви депутати Новогуйвинської селищної ради ухвалили бюджет громади зі змінами.
"З видатків бюджету були зняті суми на поточний та капітальний ремонт доріг та благоустрою. І незрозуміло для чого були зняті суми Котвицьким для надання матеріальної допомоги військовослужбовцям, які отримали поранення, які ми даємо селищною радою. Там був аж цілий мільйон з цих виплат знятий", — сказав Олександр Ловинюк.

Раніше Суспільне писало, що станом на 30 грудня 2024 року у трьох громадах Житомирщини, Довбиській, Новоборівській та Новогуйвинській, не ухвалили місцеві бюджети на 2025 рік. Як прокоментували тоді в департаменті фінансів Житомирської облдержадміністрації, недотримання терміну прийняття місцевими радами рішень про затвердження місцевих бюджетів призвело до розбалансування бюджету області в частині міжбюджетних трансфертів.
Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp