12 волонтерок із села Биків Брусилівської громади, що на Житомирщині, щовихідного готують домашню їжу для військових, пакують її у банки та реторт-пакети та передають на передову. Свою волонтерську спільноту вони назвали "Моторні бджілки".
За словами Ірини Чміль, однієї із волонтерок, ідея об'єднатися у спільноту виникла у жовтні 2022 року, коли жителі громади почали збирати допомогу для ЗСУ.
"Збирали в місцевому клубі, склали і завантажили на велику машину. Раділи, що дуже допомогли хлопцям. Відправили картоплю, буряк, інші овочі — що в кого було. А потім виявилося, що це все не дуже хлопцям потрібно. Вони повинні мати щось готове, таке, щоб узяв у руку і з’їв. Я звернулася до дівчат. Виникло питання щодо приміщення. Директорка запропонувала шкільну їдальню. Узгодили з керівництвом, і там дали добро. Дівчатка всі в нас добрі, вправні господині. Так і почали працювати", — розповіла Ірина Чміль.

Жінка каже, що гуртом зараз вони готують різноманітні домашні страви.
"Готуємо вареники з різними начинками, сир, картоплю, капусту, лівер, м’ясо. На святкові дні обов’язково запечене м'ясо, щоки, підчеревину, домашню ковбасу. На Великдень вже щось намагаємося заготовити, щоб свято було у хлопців. Хоча в душі його може і не бути, але ж на столі буде. Кутю на Різдво готували", — сказала волонтерка.



Упродовж одного вихідного волонтерки готують та відправляють на фронт майже 150 банок або реторт-пакетів тушкованого м'яса, 40 відер вареників, 10 ящиків печива та інших домашніх смаколиків, — розповіла волонтерка Ніна Васьківська.
"Перловка, горох, ліниві голубці — все в асортименті. Хлопці дуже просять квасолю. Подобається вона їм, бо вона ситна. Все з м’ясом. Оце найголовніший продукт для нас. Зараз кашу гречану готуємо. Перед цим рисової автоклав зробили. Це буде наступна партія: гречка в пакетах. Все розкладаємо за порціями: "засмажка", крупа, м'ясо. Кладемо в автоклави та готуємо із дотримання відповідної температури", — сказала Ніна Васьківська.

Волонтерка Тамара Дмитренко розповіла, що окрім основної їжі, жінки готують для воїнів десерт.
"Передаємо їм не тільки м’ясні страви й каші, а ще й солодке згущене молоко. Мед передаємо також їм. Горішки складаємо, медом заливаємо. Так, щоб солодке було. Згущене молоко ми робимо на основі домашнього, додаючи сухе та цукор. Коричневе згущене молоко в нас там є вже готове. Ми кожнийраз це готуємо. Ставимо на плиту і виходить згущене молоко", — сказала Тамара Дмитренко.


За словами волонтерки Людмили Цирубалко, продукти "Моторним бджілкам» приносять місцеві жителі та інші волонтери.
"Ми вже як бджілки тут. За декілька років навчилися швиденько справлятися з багатьма обов’язками. Я, наприклад, можу насипати кашу і, закінчивши цей процес, швиденько перейти на готові страви: підписати реторт-пакети і наклеїти етикетки", — розповіла волонтерка.



Жінка каже, що вони і надалі гуртуватимуться та допомагатимуть ЗСУ.
"Країна в біді. Це спонукає нас гуртуватися і працювати тільки для фронту. Щоб наші хлопці були нагодовані, щоб вони відчували нашу підтримку. Знайте, хлопці, що ми з вами. Ми вас любимо і чекаємо з перемогою", — сказала волонтерка.
За словами Ірини Чміль, у місцевому клубі також створили "Бджолиний куточок".
"Там прапори, подяки. Від хлопців наших із фронту подяки. Якщо вони мають можливість, обов’язково пишуть про це у Facebook. Пишуть: "Дівчата, дякуємо вам, все було дуже смачно". Хто може, то перекидає у вайбері фотографію і подяку. Але ми про це їх не просимо. Якщо куштують нашу їжу, і вона їм подобається, то це є найбільшою подякою для нас", — сказала Ірина Чміль.
Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp