Державний університет "Житомирська політехніка" реалізує міжнародні проєкти Європейського Союзу, що спрямовані на розвиток освіти, науки та інноваційних технологій. Заклад має діючі угоди про співпрацю з 87 вищими навчальними закладами з понад 30 країн світу.
Про це Суспільному розповіла керівниця відділу маркетингу та зв'язків з громадськістю, докторка філософії Олена Виговська.
"Університет є учасником провідних європейських програм, зокрема "Горизонт Європа" та Erasmus+, реалізуючи низку міжнародних проєктів у напрямках студентської мобільності, наукових досліджень та партнерської співпраці. У межах проєкту "Міжнародна кредитна мобільність" студенти університету мають можливість навчатися або проходити стажування у європейських закладах вищої освіти, а викладачі та співробітники підвищують кваліфікацію та беруть участь у програмах обміну. Наразі університет співпрацює у цьому напрямі з 42 університетами Європейського Союзу", — розповіла Олена Виговська.
За її словами, "Житомирська політехніка" також реалізує чотири проєкти Erasmus+ рівня KA2"Розвиток потенціалу вищої школи".
"Ці проєкти спрямовані на розвиток потенціалу вищої освіти та вдосконалення освітніх програм і дослідницької діяльності. Серед них — проєкт із розвитку інновацій у сфері розумного транспорту й міської логістики, що має на меті впровадження сучасних технологічних рішень для сталого розвитку міст", — сказала науковиця.

Студентка Житомирської політехніки Юлія Войналович, яка навчається за спеціальністю "Технології захисту навколишнього середовища", проходила навчання у рамках програми Еразмус+ КА171 "Міжнародна кредитна мобільність" в Університеті імені Миколая Коперника у польському місті Торунь.
"Стажування в Торуні стало для мене неймовірним досвідом. Повноцінний семестр навчання в одному з найкращих університетів Польщі дозволив не лише здобути нові знання, а й зануритися в академічне середовище європейського рівня. Ми мали змогу працювати над власними дослідженнями, користуватися сучасними ресурсами та спілкуватися з викладачами, які надихають. Крім того, Торунь — це місто з унікальною атмосферою, яке швидко стало для нас другою домівкою. Цей досвід відкрив для мене нові перспективи та впевненість у своїх силах", — розповіла Суспільному Юлія Войналович.


Олена Виговська додала, що Житомирська політехніка виступає грантоотримувачем і координатором проєкту "Магістерська програма з еко-гірництва та інноваційного менеджменту корисних копалин".
"Це перший в Україні проєкт категорії Erasmus+, орієнтований на гірничі та екологічні спеціальності, що передбачає модернізацію освітніх програм та підготовку фахівців для сталого управління природними ресурсами. Також університет активно працює в межах напряму Жан Моне, що підтримує розвиток європейських студій в Україні. Один із таких проєктів спрямований на дослідження інтеграції стандартів охорони довкілля ЄС та підготовку пропозицій для їх впровадження у національне законодавство", — повідомила Олена Виговська.
Викладачі й студенти університету також беруть участь у проєкті "Українсько-німецька навчальна мережа для цифрової трансформації екологічної освіти" ("Ukrainian-German Teaching Network for a Digital Transformation of Environmental Education"), який реалізується за підтримки Німецької служби академічних обмінів (DAAD).
"Його мета — впровадження цифрових технологій у викладання екологічних дисциплін, підготовка викладачів та студентів, а також обмін досвідом між українськими й німецькими науковцями. На сьогодні університет реалізує вже 9 проєктів за підтримки Німецької служби академічних обмінів", — повідомила Олена Виговська.
Доктор філософії, доцент кафедри екології та природоохоронних технологій Володимир Устименко став учасником проєкту "Поля конфлікту — розмова про соціально-екологічне відновлення лісів під час війни та криз" за фінансування DAAD.
"Участь у проєкті "Fields of Conflict — а Discourse on Socio-Ecological Forest Restoration in Times of War and Multiple Crises ("Поля конфлікту — розмова про соціально-екологічне відновлення лісів під час війни та криз") стала шансом відкрити нові горизонти для кожного з учасників. Студенти не лише отримали практичні навички, а й занурилися в реальність професійних викликів. Викладачі знайшли нових партнерів, ділилися досвідом та планували спільні майбутні дослідження. Важливо, що кожен учасник по завершенню приїхав додому не лише з новими навичками та знаннями, а й з яскравими емоціями, натхненням та теплими спогадами про унікальні місця й чудову компанію", — розповів Володимир Устименко.



У грудні 2024 року Житомирська політехніка стала переможцем наукового проєкту RISE-IN ("Resilient Investment for Sustainable Environments" — "Стійкі інвестиції для сталого довкілля"), що реалізується у межах Програми Європейського Союзу "Горизонт Європа".
"Метою цього проєкту є розробка та тестування моделей сталих міських екосистем, що сприяють інвестуванню та враховують кліматично стійкі рішення у поєднанні з новітніми фінансовими критеріями. Його реалізацію університет розпочне з початку травня 2025 року. Загалом Житомирська політехніка бере участь у понад 40 міжнародних проєктах у сферах екології, інноваційних технологій, розумного містопланування та підприємництва, формуючи імідж сучасного європейського університету та посилюючи роль України у міжнародній академічній і науково-дослідницькій співпраці", — розповіла Олена Виговська.

Раніше Суспільне розповідало, що Поліський національний університет є єдиним в Україні закладом вищої освіти, який одночасно реалізує 2 проєкти в рамках програми ЄС "Горизонт Європа" і проєкт програми ЄС "Цифрова Європа".
Суспільне також звернулося до ЖДУ імені Івана Франка, аби дізнатися про особливості міжнародної співпраці закладу.
Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp