Ботанічний сад імені Героїв-десантників Поліського національного університету відкритий для відвідувачів упродовж року. За цей час на території саду народилося нове покоління червонокнижних чорних лебедів, а також виростили нові рослини, в тому числі, і червонокнижні.
Про це кореспондентам Суспільного розповіла директорка ботанічного саду Олена Кузьміних. За її словами, зараз у житомирському ботанічному саду живуть семеро червонокнижних чорних лебедів.
"Найстарші – Гоша і Глаша. Вони дають нам потомство. В тому році вивели двох маленьких лебедят. Вони вже підросли і плавають. Від дорослих птахів вони відрізняються кольором дзьобу — він у них трішки світліший", — говорить директорка ботсаду.


Також влітку житомиряни та гості міста зможуть відвідати фотозону з кущами лаванди, яку створять на території лавандового поля. Для цього у ботанічному саду висадили пів тисячі кущів лаванди. Планують там і зону для ароматерапії. Окрім того, в саду після розчистки його території побільшало червонокнижних першоцвітів.
"У нас з’явилися багато першоцвітів, тим самим ми відновлюємо нашу колекцію. Червонокнижні рослини зараз у нас на першому місці. Також працівники ботанічного саду поповнили родину рододендронів. Це одні з перших рослин, які дарують нам квіти. Ми хочемо вберегти та розширити колекцію, яку маємо. Вже поповнили її новими сортами рододендронів, в тому числі, і вічнозеленими. Буквально кілька днів — і всі вже зможуть насолоджуватися чудовим цвітінням. Прогулянки, релакс, відпочинок, насолода – будь ласка, ми завжди до цього відкриті", — сказала Олена Кузьміних.

Під час прогулянки ботсадом житомирянка Ольга розповіла, що відкриття ботсаду для відвідування було для неї довгоочікуваною подією.
"Я з народження тут живу, і перший раз за 25 років я тут була, коли він вперше відкрився. Ми сюди всі прийшли — тут стільки народу було. Дуже класно зробили, що відкрили. Цього всі дуже давно чекали. Іноді, коли збираємося, то сюди теж класно вийти. Звісно, сьогодні погода трішки підвела, бо вітер, але коли сонячно, тут дуже класно і дуже атмосферно", — сказала Ольга.


Ще одна місцева жителька Марія говорить, що їй теж дуже подобається в ботсаду і добре, що тепер житомиряни та гості міста мають можливість його відвідати.

"Коли гарна погода, то ми з дитиною майже постійно гуляємо. У вихідні ми завжди тут. Нам подобається, що тут природа і спокійно", — сказала житомирянка Валентина.

Зі слів директорки ботанічного саду, відвідувачі не шкодять рослинам.
"Сад створили понад 90 років тому — упродовж останнього року він відкритий для загального відвідування. Якщо гарна погода, то це сприяє прогулянкам, і тут може бути кілька сотень людей. Люди вже почали розуміти, що вони на території природно-заповідного фонду, який охороняється законом, і на цій території не можна робити якісь погані речі", — розповіла Олена Кузьміних.


Відвідувачі ботанічного саду можуть не лише прогулятися на природі, а й задонатити певну суму на допомогу військовослужбовцям 95-ої десантно-штурмової Поліської бригади. Скриня для пожертв стоїть на головному вході до саду.
"Упродовж року було зібрано понад 300 тисяч гривень, які передали бригаді. Ми розуміємо, що краса, тиша, спокій та природа також можуть допомогти нам швидше здобути перемогу", — сказала директорка ботанічного саду.


Раніше після того, як ботанічний сад відкрили для відвідувачів, Суспільне розповідало, як можна туди потрапити і які вимоги ставлять до відвідувачів.
Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp