За незаконне спалювання сухої рослинності на відкритих територіях та сміття біля приватних садиб, які призвели до пожеж, за минулу добу оштрафували шістьох жителів Житомирщини. Порушників виявили у громадах трьох районів.
Про це Суспільному розповіла пресофіцерка Головного управління ДСНС в Житомирській області Ірина Романюк.
За її словами, двох паліїв сухостою та сміття оштрафували у місті Бердичів, трьох — на території Житомирського району, одного — у Коростенському районі.
"Зокрема, у Бердичеві один із порушників, якого притягнули до адміністративної відповідальності, спалював сміття після прибирання на власному подвір'ї поблизу господарського приміщення. В результаті вогонь перекинувся на споруду, і чоловік викликав рятувальників. Ще одного порушника у місті оштрафували за спалювання сухої трави на відкритій території, що також призвело до пожежі, але — в екосистемі", — сказала Ірина Романюк.
З інформації пресофіцерки Головного управління ДСНС в області, упродовж минулої доби в області сталося 53 пожежі, в результаті яких вогонь знищив 73 гектари території.



"На жаль, під час гасіння пожеж в екосистемах області, які сталися у ці вихідні, є загиблі та травмовані. Зокрема, 22 березня після прибуття на місце загоряння сухостою на площі 20 соток поблизу селища Черняхів Житомирського району рятувальники виявили тіло 84-річного чоловіка. А у селі Зарічани під час пожежі, де вогонь охопив гектар території, і через сильний вітер полум'я швидко поширювалося, травмувався 96-річний місцевий житель. Чоловік самотужки почав гасити пожежу. Такий самий випадок стався і в Коростенському районі. Наразі причини та остаточні обставини надзвичайних подій встановлюють фахівці", — розповіла Ірина Романюк.
Аби запобігти випадкам спалювання сміття, старої рослинності та сухостою, у Житомирі тривають спільні рейди рятувальників та поліцейських.


Рятувальники вкотре закликають не палити суху траву та сміття, оскільки це шкодить довкіллю та загрожує життю. А в разі виявлення пожежі на відкритій території телефонувати у службу "101".
Самовільне спалювання сухостою, опалого листя та інших рослинних залишків в Україні заборонене. За порушення закону загрожує штраф у розмірі від 3 тисяч 60 гривень до 6 тисяч 120 гривень. За такі ж дії, вчинені на природоохоронних територіях, паліям загрожує штраф у розмірі від 6 тисяч 120 гривень до 12 тисяч 240 гривень.
Раніше Суспільне розповідало, що за незаконне спалювання сухої рослинності на відкритих територіях Житомирщини від початку 2025 року порушники заплатили 200 тисяч гривень штрафів.
Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp