У поліції заявили, що правоохоронці Житомирщини викрили трьох жителів Дніпропетровщини, Чуднова та Житомира, яких підозрюють у незаконному наданні землі в користування фермеру за грошову винагороду 1,4 мільйона гривень без відповідних повноважень.
Про це Суспільному повідомила речниця Головного управління Нацполіції в Житомирській області Іванна Сілецька.
За її словами, за даними слідства, наприкінці 2024 року Державний земельний банк провів аукціон, за результатами якого право на суборенду земельних ділянок у Коростенському районі отримало сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю. Відповідно до договору, передача цих ділянок у подальшу суборенду була заборонена.
"Однак 38-річний адвокат, який обіймав посаду заступника директора з регіонального розвитку цього товариства, разом із 53-річним заступником директора з комерційних питань організували схему передачі землі в короткострокове користування. Вони залучили 33-річного керівника державного підприємства на Коростенщині, який мав знайти охочих скористатися цією пропозицією", — розповіла Іванна Сілецька.

Речниця поліції інформувала, що на початку лютого 2025 року до керівника державного підприємства звернувся представник сільськогосподарського товариства. Під час зустрічі в Житомирі йому запропонували можливість користування землею в Коростенському районі без участі в аукціоні.
"За таку послугу потрібно було сплатити 250 доларів США за гектар. Пізніше, під час зустрічі чоловіків, сума змінилася на 10 000 гривень за гектар, а потім — на 9 000 гривень за гектар. Фермер, якому запропонували цю угоду, звернувся до правоохоронних органів. Подальші дії документували працівники слідчого управління Головного управління Національної поліції та Управління Служби безпеки України в Житомирській області", — сказала Сілецька.

Зі слів Іванни Сілецької, 11 березня під час передачі 1,4 мільйона гривень на одній із автозаправних станцій у Житомирі правоохоронці затримали 38-річного адвоката, а також його двох спільників. Під час обшуків вилучили документи, засоби зв’язку, електронні носії інформації, ноутбук, чорнові записи та три автомобілі.
"Затриманим повідомили про підозру за частиною 4 статті 368-3 Кримінального кодексу України — одержання неправомірної вигоди службовою особою юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми, вчинене за попередньою змовою групою осіб. 14 березня суд обрав підозрюваним запобіжні заходи у вигляді застави: адвокату — 454 200 гривень, двом іншим підозрюваним — 242 240 гривень та 151 400 гривень. Досудове розслідування триває, процесуальне керівництво здійснює Житомирська обласна прокуратура", — повідомила Іванна Сілецька.

За інформацією речниці поліції, законодавством за такі дії передбачене покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 7 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.
Суспільне готове надати можливість озвучити свою позицію трьом підозрюваним або їх адвокатам — для цього їм потрібно написати на сторінку Суспільного Житомир у мережі Facebook.
Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp