Перейти до основного змісту
У житомирських пологових будинках торік шість породіль відмовилися від своїх немовлят

У житомирських пологових будинках торік шість породіль відмовилися від своїх немовлят

житомир, пологові, відмова, немовля, 10 лютого 2025 року
Немовля. Рexels

У житомирських пологових будинках протягом 2024 року шість породіль відмовилися від своїх новонароджених дітей. Про це свідчать дані, надані на запит Суспільного медичними закладами міста та службою у справах дітей.

За інформацією Обласного перинатального центру, упродовж року у закладі зафіксовано три випадки відмови від новонароджених. Основні причини, які вказували жінки — складне матеріальне становище та відсутність підтримки з боку родичів. У перинатальному центрі працює кабінет психосоціальної підтримки, де породіллі можуть отримати консультації соціальних працівників і психологів. Фахівці також працюють із родичами породіль, щоб запобігти відмовам від дітей.

У житомирських пологових будинках торік шість породіль відмовилися від своїх немовлят
Відповідь на запит Суспільного Обласного перинатального центру. Скрин відповіді на запит Суспільного

У лікарні №1 Житомирської міської ради також зафіксовано три відмови. Жінки вказували, що не мають змоги утримувати й виховувати дитину. Лікарня співпрацює з ЮНІСЕФ у межах проєкту "Мінімальний пакет соціальних послуг для сімей з дітьми", а також надає породіллям підтримку в межах державної програми "Пакунок малюка".

У житомирських пологових будинках торік шість породіль відмовилися від своїх немовлят
Відповідь на запит Суспільного лікарні №1 Житомирської міської ради. Скрин відповіді на запит Суспільного

Служба у справах дітей Житомирської міської ради у відповідь на запит Суспільного повідомила, що протягом року одна дитина була усиновлена українськими громадянами після восьми місяців перебування у закладі інституційного догляду. Другу дитину мати повернула в сім’ю після перегляду свого рішення. Третя дитина залишається під наглядом соціальних служб, а з матір’ю проводиться робота щодо можливого повернення дитини в родину.

"Згідно з чинним законодавством, усиновлення може відбутися після того, як дитині виповниться два місяці. Процес залежить від збору необхідних документів, встановлення контакту між дитиною та кандидатами в усиновлювачі, а також судового розгляду справи", — написала у відповідь на запит Служба у справах дітей.

За інформацією Служби у справах дітей, медичні заклади Житомира у разі наміру матері відмовитися від дитини негайно повідомляють про це службу у справах дітей і центр соціальних служб за місцем проживання жінки. Фахівці з’ясовують обставини та надають соціальну підтримку, аби допомогти матері ухвалити рішення на користь збереження сім’ї.

Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp

Топ дня
Вибір редакції
На початок