30 листопада у Житомирі відкрили другий рекрутинговий центр Десантно-штурмових військ Збройних сил України. У ньому чоловіки та жінки можуть самостійно обрати спеціальність та бригаду, де вони хочуть служити. У центрі військового рекрутингу працюють військовослужбовці, які пройшли бойовий шлях.
Про це Суспільному розповів підполковник, начальник другого центру рекрутингу Десантно-штурмових військ Євген Ревуцький.
"Наш центр створений, щоб допомогти цивільному населенню знайти свій шлях у ЗСУ, обрати професію, яку він особисто захоче, та служити в тій військовій частині ДШВ, яка йому подобається. Люди повинні все знати про Збройні сили України. Що їх чекає? — Від грошового забезпечення, продовольчого і відповідно всіх норм забезпечення, яких потребує військовослужбовець. Ми їм все розкажемо, пояснимо, надамо можливість обрати професію: стрілка, кулеметника, механіка, водія, медика, парамедика, кухаря, оператора БпЛА. Це залежатиме від того, який у людини фах цивільний, тобто що вона вміє робити. Це може бути 95, 25 чи 46 бригада, 77 або 81 бригада — яку людина захоче", — поінформував Євген Ревуцький.
Тридцятишестирічна Наталія Супрунюк, мати трьох дітей, працює менеджеркою рекрутингового центру. Вона розповіла, що у перші дні повномасштабного вторгнення записалася доброволицею до лав ЗСУ. Спочатку служила у підрозділі Сил спеціальних операцій "Азов" Київ, потім до 17 листопада 2024 року — бойовою медикинею в 95-тій окремій десантно-штурмовій бригаді. Наталія розповіла, що жінки, які приходять до рекрутингового центру, цікавляться як бойовими посадами, так і штабними та медичними.
"На різні посади дівчата йдуть: і снайпера, і бойових медиків, і на БпЛА. Дуже багато дівчат йдуть, щоб керувати дронами", — сказала Наталія Супрунюк.
Сорокарічний Олег Вовк — головний сержант рекрутингового центру. 26 лютого 2022 року він добровольцем записався до лав Збройних Сил України. Чоловік розповів, що брав участь в обороні Києва, воював на Запорізькому напрямку, зараз продовжує військову службу у рекрутинговому центрі.
"Це дуже добре, що такі центри у нас з'явилися. Бо коли я починав служити, то з цим була проблема. Кваліфіковані спеціалісти не могли потрапити на певні посади тому, що не було таких менеджерів, які є у нас в центрі, щоб їм в цьому допомогли. І це гарне рішення командування, на мою думку, що звернули на це увагу. Ми будемо кваліфіковано працювати і допомагати людям служити там, де вони хочуть", — зауважив Олег Вовк.
Сорокарічний Сергій Ванат — молодший сержант рекрутингового центру, служить у Збройних Силах України з 2014 року. Чоловік розповів, що воював у складі 95-тої окремої десантно-штурмової бригади, має чотири поранення. Зараз надає консультації у рекрутинговому центрі.
"До нас у рекрутинговий центр ДШВ можуть звертатися люди від 18 до 25 років. Це можуть бути і хлопці, і дівчата. Але ми їх за наявності вакантних посад можемо призвати на контрактну службу до десантно-штурмових військ тільки за згодою батьків. Від 25 до 45 років — це пріоритетні кандидати, які мають належний стан здоров'я, підпадають під вимоги ДШВ. Вік, який перевищує наші вимоги, після 45 — це за індивідуальною програмою", — пояснив Сергій Ванат.
Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp