Перейти до основного змісту
Генератори, автономні котельні та пересувна діагностика — як функціонують лікарні на Житомирщині у блекаут

Генератори, автономні котельні та пересувна діагностика — як функціонують лікарні на Житомирщині у блекаут

відключення світла, блекаут, лікарні, генератори, альтернативне живлення
Як під час відключень світла функціонують лікарні на Житомирщині. Суспільне Житомир

У разі аварійних, екстрених або віялових відключень електроенергії у лікарнях Житомирщини автоматично спрацьовують генератори, медичні огляди і планові операції не скасовують, а у разі потреби застосовують пересувну діагностику.

Як функціонують лікарні, зокрема, у Коростені, Чуднові та Звягелі, — поцікавилося Суспільне.

Директор Коростенської центральної міської лікарні Сергій Ковердун розповів, що відключення від електроенергії на роботу медичного закладу не впливає. Лікарня має достатньо генераторів та інших альтернативних джерел енергії, аби у разі відсутності світла ані працівники, ані пацієнти не відчули дискомфорту.

"У нас є один великий генератор потужністю 450 кіловат і декілька менших (потужністю від 15 до 50 кіловат), які встановлені біля кожного відділення. Днями були відключення від електроенергії в нашому районі, і ми запускали генератори у роботу. Тож, всі заплановані та ургентні операції не скасовували. У звичному режимі працювала реанімація, у приміщеннях було тепло. Я скажу відверто, що ми можемо дозволити собі навіть не стежити за графіками відключень і планувати свою роботу так, як вважаємо за потрібне", — сказав Сергій Ковердун.

З його слів, більшість генераторів для потреб лікарні придбали за рахунок благодійників, Три генератори у цьому році році передало Міністерство охорони здоров'я України. Наразі замовили ще два.

"Ми будуємо новий корпус лікарні. І хочемо, аби відділення, які будуть там, мали також альтернативне живлення. Наша лікарня кластерна, а відтак останнім часом у нас зростає кількість пацієнтів та відповідно кількість операцій. У разі, якщо ми добудуємо цей корпус, на його даху встановимо сонячну електростанцію", — розповів керівник лікарні.

За словами керівника Чуднівської міської лікарні Ігоря Лукашенка, часті вимкнення світла у громаді теж не позначаються на роботі лікарні. Медичні послуги місцевим жителям надаються у повному обсязі.

"На третьому році війни ми маємо достатньо альтернативних джерел енергії, аби забезпечити лікарню теплом, освітленням та іншими комунальними послугами. У разі відключення електроенергії генератори включаються автоматично. Потрібно 5-6 секунд. Тож, якщо в цей час триває операція абощо, то ані пацієнти, ані лікарі цього не відчувають. Хоча ми і попереджаємо про можливі перепади", — сказав Ігор Лукашенко.

Також, за його словами, лікарня має достатні запаси пального для заправлення генераторів. Окрім цього, у цьому році у лікарні побудували власну атрезіанську свердловину, і в разі відсутності електроенергії у громаді у всіх корпусах безперебійне водопостачання.

Не спиняє роботу під час відключень світла і Звягельська багатопрофільна лікарня. Зі слів керівника, переключення на освітлення приміщень та подачу електроенергії від генераторів відбувається в автоматичному режимі.

"Така робота у складний період воєнного часу дозволяє, як і раніше, планувати графіки операцій. Операційні блоки у лікарні працюють безперебійно. Операційні лампи працюють від акумуляторів. Використовуємо також, якщо потрібно, пересувну діагностику. Також є достатньо запасів палива — для підтримки роботи генераторів", — розповів Василь Борис.

Раніше Суспільне розповідало, що відключення світла внаслідок російських обстрілів та відповідно дефіцит електроенергії може торкнутися і об'єктів критичної інфраструктури. Через це енергетики Житомирщини зверталися до керівників підприємств та установ запасатися генераторами та іншими альтернативні джерелами електроенергії.

Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp

Топ дня

Вибір редакції

На початок