Понад 150 пацієнтів після інсультів, фізичних травм, із проблемами опорно-рухового апарату та бойових поранень отримали безоплатну допомогу в реабілітаційному відділенні Бердичівської міської лікарні. Відділення відкрили 1 липня 2024 року. З-поміж пацієнтів — як цивільні, так і військові.
Про це Суспільному розповіла завідувачка відділення Яна Данілова
За її словами, реабілітаційне відділення відкрили на базі лікарні, яка є кластерною у регіоні. Його мета: допомогти пацієнтам відновити втрачені життєві навички після перенесених гострих хвороб головного мозку, спинномозкових травм, а також після отриманих військових травмувань та поранень.
"Ми надаємо допомогу як стаціонарно, так і амбулаторно. Для стаціонарного лікування є 20 ліжок. У відділенні працюють лікарі фізичної та реабілітаційної медицини, фізичні терапевти, ерготерапевти, психотерапевти та логопеди. Є окремий кабінет ерготерапії, який обладнаний допоміжними засобами, спеціальними палицями для ходіння та ходунками. Також є кухня, де наші пацієнти можуть відновлювати свої життєво важливі навички. Тобто ми фактично за допомогою різних методик та засобів навчаємо людей жити по-новому після перенесених складних недуг, пов'язаних із мозковою діяльністю, і фізичних травм", — розповіла Яна Данілова.
Реабілітаційне відділення обладнане різними тренажерами, каже його керівниця. Зокрема, є мотопеди, сходи із перешкодами, спеціальні доріжки, на яких людей знову навчають ходити. 19 листопада відділення поповнилося новим обладнанням — біговою доріжкою із з поручнями та підвісною системою.
"Це дуже сучасний інноваційний тренажер. За його допомогою ми зможемо відновлювати рухи, навички, які були втрачені після хвороби, травми або поранення, якщо йдеться про військових. Наше завдання — допомогти пацієнтам якнайшвидше пристосуватися до повсякденного життя. І цей тренажер цьому плані стане дуже помічним", — сказала керівниця відділення.
З її слів, реабілітаційну бігову доріжку відділення отримало завдяки участі у програмі Міністерства здоров'я України.
З початку роботи реабілітаційного відділення його послугами скористалися декілька десятків військових із Житомирщини, Дніпропетровщини, Запорізької та інших областей.
"Щодня до нас у відділення на реабілітацію приходять військові. Станом на 21 листопада лікується 8 військовослужбовців. Як правило, вони у нас після отриманих мінновибухових травм, внаслідок чого у них є сильні пошкодження рук, ніг або хребта", — розповіла Яна Данілова.
Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp