У Житомирі 15 листопада відкрили реабілітаційний центр міжнародного благодійного фонду "Місія в Україну". У ньому проводитимуть відновлення дітей з інвалідністю, надаватимуть допомогу родинам, які опинились у складних життєвих умовах.
Як відбувається фізична терапія і реабілітація — дізнавалися кореспонденти Суспільного.
Наталія Колота з восьми років відвідує реабілітаційний центр "Місія в Україну". Жінка також водить туди свою доньку. 15 листопада 2024 року благодійний фонд відкрив новий реабілітаційний центр у Житомирі. У ньому допомагатимуть дітям з інвалідністю, родинам, які опинились у складних життєвих умовах.
"Я цей реабілітаційний центр знаю з восьми років. Я завжди була з "Місією в Україну" і все бачила, як вони розвивались і це було дуже круто для мене", — сказала Наталія Колота.
Відвідувачка центру Тетяна Нікітіч поділилася, що її сину допомогли почати ходити.
"Мій синочок почав ходити саме в цьому реабілітаційному центрі. Наші м’язи були досить слабкі. Фізичні навантаження, правильний підхід. Дуже великий досвід фізичного виховання", — розказала Тетяна Нікітіч.
За словами фахівця з фізичної терапії Дмитра Бондарчука, головна ціль реабілітації — навчити дитину виконувати повсякденні дії.
"У нас є зал сенсорної інтеграції, він є частиною фізичної терапії. Зал дає нам можливість вирішити багато питань, особливо опанування тих рухових навичок, які в майбутньому стають досвідом, і діти можуть його використовувати під час повсякденного життя. Різні м’які платформи, валики, батути, балансири, шведська стінка, канатна доріжка", — розповів Дмитро Бондарчук.
Зі слів старшого фізичного терапевта Максима Максимчука, у центрі застосовують доказові методи, мають індивідуальний підхід до кожної дитини та приділяють увагу навчанню, щоб закріпити результат реабілітації.
"Зараз ми з вами знаходимось у залі фізичної терапії. Тут ми займаємось з дітками з різними неврологічними патологіями: ДЦП, гідроцифалія, мікроцифалія, різні види м’язової дистрофії, різні генетичні синдроми, можливі якісь післяоперативні стани. Навчаємо цих діток основним руховим навичкам", — зазначив Максим Максимчук.
Фінансова директорка реабілітаційного центру "Місія в Україну" Валентина Піскунова, розповіла Суспільному, що земельну ділянку для побудови центру міська рада надала у 2016 році.
"Проєктування тривало довго, і ми почали своє будівництво у 2020 році у квітні. Гроші, які були витрачені на будівництво, це благодійні пожертви. Приєднувались люди із США, "Mission to Ukraine" є основними грантодавцями. Залучали з Європи донорів. Всього на будівництво витрачено 162 мільйони гривень", — сказала Валентина Піскунова.
У реабілітаційному центрі надають консультації лікарів, проводять УЗД-обстеження, каже Валентина Піскунова. Тут працюють психологи, поведінкові терапевти, вихователі, фізичні реабілітологи, поведінкові реабілітологи, ерготерапевти. За словами Валентини Піскунової, послуги центру безоплатні.
Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp