Дружині загиблого захисника з Житомирщини під час продажу автомобіля чоловіка дали фальшиві гроші.
Про це Суспільному розповіла пресофіцерка Головного управління Нацполіції в Житомирській області Іванна Сілецька.
За її словами, у середині жовтня до відділення банку в Брусилові звернулася місцева жителька задля обміну валюти. Однак працівники установи виявили, що купюри несправжні та повідомили про це до поліції. Обставини події з'ясовували працівники слідчо-оперативної групи відділення №2 Коростишева Житомирського райуправління.
"30-річна відвідувачка банку, яка принесла гроші на обмін, розповіла, що нещодавно втратила на війні свого чоловіка-захисника. Нині виникла необхідність продажу його автомобіля "Honda Accord". Вона зустрілася з покупцем, який передав їй 900 доларів, що виявилися фальшивими", — розповіла Іванна Сілецька.
Поліцейські розшукали нового власника автомобіля, 27-річного жителя Київщини.
"Чоловік визнав, що віддав за транспортний засіб несправжні купюри. Він виправдовувався, що сам став жертвою афери під час іншого продажу. Щоб позбутися фальшивок, вирішив придбати за них авто", — повідомила пресофіцерка поліції Житомирщини.
Поліцейські вилучили всі купюри з ознаками підробки та направили для проведення експертиз.
"Попередня правова кваліфікація події — частина 1 статті 199 "Виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою використання при продажу товарів, збуту, а також збут незаконно виготовлених, одержаних чи підроблених марок акцизного податку, голографічних захисних елементів, підробленої національної валюти України у виді банкнот чи металевої монети, іноземної валюти, державних цінних паперів, що існують у паперовій формі чи білетів державної лотереї"Кримінального кодексу України. У межах розслідування поліцейські встановлюють походження фальшивої валюти", — сказала Іванна Сілецька.
Відповідно до чинного законодавства за використання та збут підроблених грошей причетному загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до семи років.
Суспільне готове надати можливість оприлюднити власну позицію чи коментар учасникам події — для цього потрібно написати на сторінку Суспільного Житомир у мережі Facebook.
Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp