З початку дії програми "Гранти для ветеранів та членів їх сімей" жителі Житомирщини подали понад 210 заяв з власними бізнес-планами, 75 із яких схвалили. Відтак, грантери мають створити понад 150 нових робочих місць.
Про це 15 листопада Суспільному розповіла начальниця відділу комунікацій Житомирського обласного центру зайнятості Тамара Омельченко.
За її інформацією, загальна сума державних коштів, передбачених для грантерів, склала 37 мільйонів гривень. Середній розмір одного гранту складає близько 490 тисяч гривень.
Хто отримав гранти
"Серед переможців — 47 учасників бойових дій і 28 дружин ветеранів. Більшість (46 грантерів) — ФОПи, які вирішили масштабувати бізнес. Стартували у підприємництво з допомогою коштів держави 25 грантерів (36%)", — розповіла Тамара Омельченко.
В яких видах діяльності ветерани або другі з подружжя здійснюють або планують розпочати свій бізнес
- гуртова/роздрібна торгівля та ремонт автотранспорту (30%);
- тимчасове розміщення й організація харчування (15%);
- переробна промисловість (14%);
- сільське господарство, лісове господарство та рибне господарство (6%);
- транспорт (5%).
Які бізнес-ідеї збираються втілити або вже реалізовують грантоотримувачі
Це і відкриття магазинів, кав’ярень, салонів краси, розважальних та розвивальних центрів для дітей, м’ясопереробного, коптильного і пилорамного цехів, майстерні з виготовлення шкіряних аксесуарів, створення суші-бару.
Це також вирощування тепличних овочів, зернових культур, виготовлення борошна, надання послуг із обробітку полів агродроном, організація вантажних перевезень і шиномонтажу, розширення швейної майстерні, ресторанного господарства і виробництва залізобетонних виробів.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: