Перейти до основного змісту
Російські атаки на енергосистему України — як на Житомирщині протидіятимуть можливим блекаутам у зимовий час

Російські атаки на енергосистему України — як на Житомирщині протидіятимуть можливим блекаутам у зимовий час

Важливо

Щодоби російське військо обстрілює територію України ударними дронами та ракетами. Атаки РФ, зокрема, спрямовані і на об'єкти енергетичної інфраструктури, через що нерідко їх переводять у режим аварійних відключень. Одна із таких атак — у ніч проти 7 листопада 2024 року — зачепила енергооб'єкти Житомирщини. Аварійне вимкнення світла запровадили у Коростенському, Житомирському та Звягельському районах. Без електропостачання на декілька годин залишилися 130 тисяч споживачів. Який наразі алгоритм роботи енергетиків, що змінилося в енергетичній системі області за період воєнного часу та що може чекати споживачів електроенергії на Житомирщині цієї зими — на ці та інші запитання шукали відповіді кореспонденти Суспільного Житомир у підсумковій програмі "Тиждень".

За словами голови правління АТ "Житомиробленерго" Олексія Шекети, взимку енергоспоживання на Житомирщині зростає удвічі — до 400 мегават. Попри це, у планах компанії — постачати електроенергію її споживачам безперебійно, але при цьому там сподіваються на свідоме ставлення до її використання.

"У наших планах — безперебійно постачати електричну енергію, і для цього ми робимо все від нас залежне. З іншого боку, покладаємо надії на відповідальність споживачів, оскільки, і це не секрет, зараз великі обсяги електроенергії, особливо у пікові навантаження, ми беремо з-за кордону: нам допомагають. Але ця електроенергія недешева, і саме заощадливе ставлення споживачів до її використання сприятиме стабілізації в роботі енергетичної системи. Є багато питань, адже російські військане полишають спроб знищити наші енергооб'єкти. І ви бачите, що не тільки потерпає від російських обстрілів і Житомирщина, і інші області. Передбачити це важко, але, з іншого боку, ми посилили засоби, посилили свої зусилля для того, щоб імунізувати наслідки таких обстрілів. Електрична енергія передається від виробника. І якщо її не буде на електричних станціях, то, відповідно, і нам не буде, що передавати. Тобто, наше завдання першою чергою це забезпечити", — сказав Олексій Шекета.
Російські атаки на енергосистему України — як на Житомирщині протидіятимуть можливим блекаутам у зимовий час
Олексій Шекета, голова правління АТ "Житомиробленерго". Суспільне Житомир

Генерувати певний відсоток енергії, який споживають жителі Житомирщини, допомагають альтернативні джерела електроенергії. Зі слів голови правління АТ "Житомиробленерго", на території області встановили сонячні станції. Також є напрацювання інших проєктів у цьому напрямку.

"Робота сонячних станцій однозначно вплинула на стабільність роботи енергосистеми. Тобто в літній період ми могли безперебійно генерувати електроенергію. Тобто ми змогли перекрити потребу у споживанні. Зараз теж триває велика робота у цьому напрямку. Це маневрові потужності, маневрова генерація. Окрім того, працюватимуть газопоршневі станції, які теж суттєво допоможуть. Маємо інвесторів, які хочуть ставити вітрові станції. Це теж плюс", — розповів Олексій Шекета.

Коментуючи ситуацію із відключенням світла у Звягелі внаслідок російських обстрілів у ніч 7 листопада, заступник Звягельського міського голови Дмитро Гудзь, сказав, що у Звягелі споживачі цього не майже відчули.

"Нас попередили про можливість відключення у зв'язку з тим, що пошкоджена одна із ліній, яка живить наше місто, і ситуація не була критичною", — сказав Дмитро Гудзь.

Російські атаки на енергосистему України — як на Житомирщині протидіятимуть можливим блекаутам у зимовий час
Дмитро Гудзь, заступник Звягельського міського голови, Житомирщина, листопад 2024 року. Сайт Звягельської міськради

Начальник Коростенської районної військової адміністрації Олег Рябой розповів, що у багатьох громадах району 7 листоада були аварійні відключення. Об’єкти критичної інфраструктури працювали від резервних джерел живлення.

"Ми оперативно провели засідання комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, і всі служби спрацювали ефективно. Буквально за годину відновили електропостачання в низці населених пунктів. Всі об'єкти критичної інфраструктури, які є в районі: лікарні, водоканали тощо забезпечені резервним джерелом живлення. Тому ця подія не вплинула на життєдіяльність і забезпечення району. Все працювало у штатному режимі", — розповів Олег Рябой.
Російські атаки на енергосистему України — як на Житомирщині протидіятимуть можливим блекаутам у зимовий час
Олег Рябой, начальник Коростенської районної військової адміністрації, Житомирщина, листопад 2024 року. Сайт Коростенської РВА

Раніше Суспільне писало, що в ніч з 6 на 7 листопада 2024 року російська армія атакувала об'єкти енергопостачання Коростенського, Звягельського та Житомирського районів. Станом на 16:00 годину 7 листопада електропостачання відновили усім споживачам.

Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp

Топ дня

Вибір редакції

На початок