Перейти до основного змісту
Україна переходить на зимовий час: коли жителям Житомирщини переводити годинник та чи буде це востаннє

Україна переходить на зимовий час: коли жителям Житомирщини переводити годинник та чи буде це востаннє

У ніч із 26 на 27 жовтня Україна переходить на зимовий час — о 4:00 годинники переведуть на годину назад. Нинішній часовий перехід мав стати останнім в українській історії, втім, чи буде це так, остаточних підтверджень немає.

За скасування переведення часу в Україні з зимового на літній депутати Верховної ради проголосували у липні 2024 року. 16 липня про це у своєму Telegram повідомляв нардеп від "Голосу" Ярослав Железняк.

"За" ухвалення документа в цілому тоді проголосував 261 народний депутат.

"Тобто в цьому році ми ще в останню неділю (27-го) жовтня переведемо стрілки на зимовий час і далі вже переведення на літній час з 2025-го та далі не буде", — написав Железняк.

Втім, 24 жовтня 2024 року журналісти ВВС, посилаючись на джерела у команді президента, написали, що Володимир Зеленський не планує підписувати ухвалений у липні закон, який скасовує переведення годинників.

Ухвалений парламентом документ, підписаний головою Верховної ради Русланом Стефанчуком, 21 серпня направили на підпис президенту, однак Зеленський його досі не підписав. Як повідомив ВВС Україна співрозмовник в президентській команді, цей закон не підпишуть. При цьому для ветування закону строки вже минули. Інший співрозмовник у президентській фракції також сказав, що підпису не буде.

"Спікер це протис, це його ідея, тому щоб його не ображати, вето не буде, але і підпису не буде", — сказав співрозмовник в Раді.

За його словами, все проаналізували й побачили мінуси для економіки. Також співрозмовник додав, що врахували й петиції проти цієї законодавчої ініціативи, з якими виступали українці.

Офіційну інформацію з цього приводу наразі не озвучували. Раніше Суспільне повідомляло, що звернулося за коментарями з цього приводу до Офісу президента і Верховної ради.

Що відомо про переведення годинників в Україні

Вперше сезонне переведення годинників для українців відбулося у 1981 році, коли це вирішив запровадити Радянський Союз. А от саме в Україні літній час уніфікували лише в 1996 році. Переведення завжди припадали на вихідні дні, аби люди могли адаптуватися до змін. Відтак стрілки годинника восени та навесні українці переводили вже 43 роки.

3 березня 2021 року Верховна рада в першому читанні ухвалила законопроєкт № 4201 "Про обчислення часу в Україні", ініційований головою Уряду Русланом Стефанчуком, який передбачав відмову від сезонного переведення годинників. Депутати підтримали його у другому читанні 16 липня. Документ підписав голова Верховної ради. 21 серпня його направили на підпис президенту, проте Володимир Зеленський його досі не підписав.

Вплив на здоров'я людини

Раніше кореспонденти Суспільного з'ясовували, яким чином впливає переведення годинників на здоров'я людини. Зокрема, за словами сімейного лікаря Івана Максим’юка, зміни у часі найбільше впливають на людей із хронічними захворюваннями — із серцево-судинними та психоневрологічними. Лікар розповів, що організм слід підготувати до переходу на зимовий час, щоб зменшити рівень стресу.

"Потрібно насамперед менше цікавитися новинами, бо інакше це призведе до психоемоційного збудження. Проводити більше часу на свіжому повітрі і з рідними. Якщо є хронічні захворювання, то займатися лікуванням і дотримуватися рекомендацій свого лікаря. Перехід з літнього на зимовий час — це є плюс. Тому що години змінюються, і людина може більше поспати. Поганий перехід із зимового на літній час", — сказав Іван Максим'юк.

Щоб полегшити адаптацію до переходу на зимовий час, за словами психологині Алли Буніс, потрібно створити комфортні умови для себе, займатися творчістю, виходити на прогулянки.

"Можна облаштувати місце на роботі, щоб було гарно. Ми маємо себе зігрівати. Якщо подивитися на чай, він заворожує не тільки неповторним ароматом, але й кольором. Колір дуже впливає на організм людини, і також, з допомогою кольору ми можемо зцілитися. Ми маємо спілкуватися з людьми, які можуть надати нам підтримку. Обов’язкові прогулянки природою, але слід гуляти з ціллю. Ви подорожуєте, щоб зустріти щось на метафоричному рівні. До прикладу, це буде ваша успішна адаптація до зміни часу, це буде сміливість, здоров’я, чи те, що вам потрібно в цей момент. Третя рекомендація — це створити власне місце сили: вдома чи на роботі. Нехай це буде один квадратний метр, але це буде ваш квадратний метр, де ви приходите і набираєтесь сил", — зазначила Алла Буніс.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

Топ дня

Вибір редакції

На початок