Житомирянка Катерина Яра працює операторкою зв`язку в диспетчерській службі порятунку першого державного пожежно-рятувального загону Головного управління ДСНС України в області. Щодня диспетчери приймають від 5 до 40 викликів різного характеру.
Про особливості своєї роботи Катерина розповіла кореспондентам Суспільного.
Два роки Катерина Яра працює операторкою зв`язку в диспетчерській службі порятунку першого державного пожежно-рятувального загону Головного управління ДСНС України в області. За номером телефону 112 щодня телефонують кілька десятків людей, розповіла Катерина Суспільному.
"До нас надходять виклики, ми їх приймаємо, визначаємо який виклик. Ми їх приймаємо по Житомирському району. Коли надходить виклик, ми визначаємо, в якому напрямку їхати, чи це Хорошів, чи Радомишль, вносимо в базу, відправляємо туди пожежну машину, створюємо картку, і на місце виклику виїжджає наша служба. Є як і пожежі, так і допомога населенню, аварійно-рятувальні роботи", — сказала диспетчерка.
Катерина Яра розповіла, що чергує одну добу, три відпочиває. За її словами, у диспетчерській службі одночасно працює 4 операторки зв`язку, є журнали, в яких ведеться реєстр дзвінків. За добу надходить від 5 до 40 викликів, каже Катерина.
"Більше було, коли палили траву, люди необачно поводились, тоді було багато викликів за зміну, більше 40. Виклик за викликом, вводили резервні машини, резервних людей вводили, тому що всі машини частини міста були на викликах. Коли люди до нас звертаються, максимально хочеться допомогти, тому що виклики є не лише про пожежу. Стараєшся їх направити туди, куди потрібно, тому що вони телефонують до нас як в службу порятунку", — сказала Катерина Яра.
Заступник начальника першого державного пожежно-рятувального загону Олександр Бачинський розповів, що в диспетчерській службі працюють переважно жінки.
"В нас створена диспетчерська служба, в якій перебуває 14 диспетчерів. Вони заступають на добові чергування по 4 людини в зміні, приймають дзвінки з усього Житомирського району. Багато дівчат молодих, нещодавно набраних, таких як, наприклад, Катерина. І на неї рівняється вся диспетчерська служба", — сказав заступник начальника загону.
Катерина Яра розповіла, що до 24-годинної зміни звикла. Жінка показала кімнату відпочинку, в якій згідно з графіком операторки по черзі можуть відпочити 2-3 години. Зі слів Катерини, у Службі порятунку працювати їй подобається. За її словами, необхідно мати освіту, пройти спеціальне навчання та любити свою роботу.
"Обов’язково це має бути профільна освіта. Ми кожного дня навчаємося чомусь новому, тому що виклики різні, і з кожним викликом ми допрацьовуємо щось самі в собі, спілкуючись з колегами. Робота цікава, відповідальна, потребує уважності, чіткості, оперативності", — сказала операторка зв’язку ДСНС Катерина Яра.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: