Перейти до основного змісту
На Житомирщині поліція підозрює працівницю банку у привласненні грошей пенсіонерів і родичів загиблого воїна

На Житомирщині поліція підозрює працівницю банку у привласненні грошей пенсіонерів і родичів загиблого воїна

житомир, поліція, банківська працівниця, кримінал, 18 жовтня 2024 року
Банківські документи. Головне управління Нацполіції у Житомирській області

На Житомирщині поліція заявила про викриття працівниці банку, яку підозрюють у привласненні понад 3,5 мільйона гривень з рахунків пенсіонерів та родичів загиблого захисника. Жінка, працюючи керівницею банківської філії, підробляла документи і вводила клієнтів в оману, використовуючи їхні депозити для власної вигоди.

Про це Суспільному розповіла пресофіцерка Головного управління Нацполіції в Житомирській області Іванна Сілецька.

За її словами, 44-річну жінку, яка керувала відділенням банку в Бердичівському районі, поліція підозрює у заволодінні грошима більше десяти пенсіонерів. Упродовж трьох років вона підробляла документи та обманювала клієнтів, які думали, що їхні депозити продовжуються, а насправді привласнювала ці гроші.

"Слідство з'ясувало, що клієнти банку відкривали гривневі та валютні депозити. Згідно з умовами договорів, які укладалися на шість місяців, вони автоматично продовжувалися, якщо клієнт не забирав свої гроші. З 2018 по 2022 рік керівниця банку переконувала пенсіонерів-клієнтів, іноді телефонуючи особисто, що їм потрібно прийти в банк для продовження депозитних договорів. Вона готувала підроблені заяви на видачу готівки та фальшиві документи. Клієнти підписували їх, не підозрюючи обману, і були впевнені, що їхні депозити продовжуються. Однак жінка не реєструвала ці операції в банківській системі, тому рахунки фактично закривалися, а гроші вона забирала собі", — повідомила Іванна Сілецька.

За інформацією пресофіцерки поліції, аби клієнти думали, що їхні депозити існують, жінка неодноразово "продовжувала" ці договори, кожного разу видаючи нові підроблені документи.

"У деяких випадках пенсіонери знову зверталися до неї, бажаючи поповнити свої рахунки, не знаючи, що таких рахунків вже не було. Вона знову створювала фальшиві документи, забирала їхні гроші, але не реєструвала їх у касі, привласнюючи собі. Слідчі також встановили, що в двох випадках жінка змінила фінансові номери клієнтів у банківській системі на свої власні. Крім того, вона оформила та активувала банківську картку на ім'я клієнтки, але не передала її власниці. Пізніше фінансистка використовувала цю картку для зняття грошей з валютного рахунку клієнтки", — сказала Сілецька.

Іванна Сілецька повідомила, що фігурантка також привласнила гроші рідних загиблого захисника.

"У серпні 2022 року дві жінки, отримавши виплати від військкомату, звернулися до керівниці банківської філії, щоб відкрити депозити. Вона знову видала їм підроблені документи на неіснуючі рахунки. Фінансистка, нібито допомагаючи одній із клієнток через мобільний додаток, переказала 500 000 гривень з її рахунку на свій власний. Крім того, вона переконала обох зробити кілька переказів між власними рахунками та підписати чеки через POS-термінал, після чого зняла гроші в касі. Загалом жінка привласнила 650 000 гривень у однієї клієнтки та 350 000 гривень у іншої", — розповіла пресофіцерка поліції.

Зі слів Сілецької, слідчі повідомили колишній керівниці банківської філії про підозру у ряді злочинів:

  • незаконному заволодінні чужим майном через зловживання службовим становищем, вчиненому повторно, в особливо великих розмірах, в умовах воєнного стану (частини 2, 3, 4, 5 статті 191 Кримінального кодексу України);
  • складанні та видачі посадовою особою свідомо неправдивих офіційних документів (частина 1 статті 366 Кримінального кодексу України);
  • підробці документів для переказу грошей (частини 1, 2 статті 200 Кримінального кодексу України);
  • легалізації (відмиванні) майна, отриманого злочинним шляхом (частина 1 статті 209 Кримінального кодексу України);
  • несанкціонованій зміні інформації, яка обробляється в автоматизованих системах (частини 1, 2 статті 362 Кримінального кодексу України).

Процесуальне керівництво в досудовому розслідуванні здійснює Житомирська обласна прокуратура, а оперативний супровід забезпечують співробітники Управління Служби безпеки України в області.

За чинним законодавством жінці загрожує від 7 до 12 років позбавлення волі, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю до 3 років, а також конфіскація майна.

Суспільне готове надати можливість озвучити свою позицію працівниці банку або її адвокатам — для цього їм потрібно написати на сторінку Суспільного Житомир у мережі Facebook.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

Топ дня

Вибір редакції

На початок