До 1 січня 2025 року неповнолітні пацієнти із Житомирської та інших областей повинні отримати ідентифікаційний код для верифікації в медичній системі для того, аби НСЗУ могла перерахувати кошти за надані медзакладами послуги дітям.
Про це Суспільному розповіла лікарка-педіатриня Анна Сачук.
За її словами, верифікація за допомогою ідентифікаційного коду допоможе уникнути дубляжів та помилок при заповненні інформації у реєстрі пацієнтів.
"Багато дуже дубляжів. Щоб зменшити їх кількість, маємо внести ідентифікаційний код і буде ця дитина індивідуальна. Термін нам, на цей момент, надали до 1 січня 2025 року. Ми передзвонюємо батькам, у них уже в багатьох є коди, вони вже отримували, просто до нас не доносили. Десь четверта частина з кодами. Ми ще не встигли всіх обдзвонити", — сказала Анна.
Зі слів заступниці медичного директора комунального підприємства "Центр первинної медико-санітарної допомоги" Галини Перчик, після отримання дитиною номера платника податків, його потрібно надати сімейному лікарю для внесення в базу.
"Воно автоматично в нас не синхронізується. Для того, щоб ми могли підтягнути і правильно зробити цю взаємодію, нам потрібно внести зміну в нашу електронну систему. Для того, щоб нам ї внести, нам цей код потрібно показати і пред’явити. Або прийти на прийом або іншим методом зв’язку з лікарем зробити це", — зазначила Галина Перчик.
28 вересня Національна служба здоров'я України, на своїй сторінці у Facebook повідомила, що з 1 жовтня в реєстрі пацієнтів необхідно вносити ідентифікаційний номер для верифікації особи.
"Тобто за таких неверифікованих пацієнтів лікарям (надавачам послуг) не нараховували б оплати. На сьогодні у системі виявлено 4,9 мільйона таких пацієнтів, з яких 4,6 мільйона — молодше 18 років і, відповідно, мають статус "Потребують верифікації". Процес верифікації дітей ускладнений тим, що більшість з них не отримують ІПН", — йдеться в дописі.
Заступниця міністра охорони здоров'я з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Марія Карчевич в інтерв’ю виданню "Лівий берег" повідомила, що виробляти ідентифікаційний код дітям до 14 років не обов’язково. Верифікацію пацієнта можуть провести за свідоцтвом про народження через обмін даними з ДРАЦСу.
"Для дітей верифікація не відбулась до 1 жовтня, бо в багатьох немає РНОКПП, навіть у дітей старших 14 років, які уже б мали його мати. Тому були дискусії, і медичні заклади почали хвилювалися. І постановою 1 жовтня була продовжена верифікація дітей до 1 лютого 2025 року між ЕСОЗ і ДРАЦС по свідоцтву про народження", — сказала Марія Карчевич.
Отримати номер платника податків можна від народження у будь-якому віці, розповіла головна державна інспекторка управління податкових сервісів Житомирської обласної податкової служби Лариса Максимова.
"Наразі у нас діє адміністративна послуга "єМалятко". При оформленні свідоцтва про народження заповнюється заява і зазначається необхідність отримання номера, і при видачі свідоцтва про народження цей номер вже зазначається в ньому", — сказала Лариса Максимова.
З її слів, потім батькам потрібно звернутись до податкової служби, щоб забрати ідентифікаційний код, надавши свідоцтво про народження дитини та документ, що підтверджує особу батьків.
"Якщо в одного з батьків паспорт ID-картка, то до цього документа потрібна прописка, реєстрація. Це можна отримати або в Дії, або в ЦНАПі. Це витяг з реєстру територіальних громад", — зазначила Лариса Максимова.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: