У Житомирі колишню головну бухгалтерку одного з Центрів післядипломної освіти області підозрюють у тому, що вона нарахувала та виплатила собі і матері, яка не працювала в Центрі, майже 270 тисяч гривень із бюджету. Вирішується питання про обрання підозрюваній запобіжного заходу.
Про це Суспільному повідомила речниця Житомирської обласної прокуратури Тетяна Гоша.
За її словами, в ході розслідування встановили, що підозрювана, коли була на посаді головної бухгалтерки одного з Центрів післядипломної освіти області протягом лютого 2020 — грудня 2022 років незаконно нараховувала до своєї зарплати додаткові суми коштів. При цьому вона використовувала доступ до електронної системи ведення бухгалтерського обліку.
"За окремі місяці різниця між фактично нарахованою та виплаченою сумою (перерахованою на її банківський рахунок) перевищувала 30 тисяч гривень. Згодом підозрювана підробила документи на ім’я своєї матері, якій також нараховувала і виплачувала зарплату, попри те, що вона не працювала у Центрі", — сказала Тетяна Гоша.
Як результат, колишня головна бухгалтерка розтратила в такий спосіб майже 270 тисяч гривень бюджетних коштів.
Жінці повідомили про підозру за трьома статтями Кримінального кодексу України:
- частина 2 і 4 статті 191Привласнення та розтрата чужого майна, вчинених шляхом зловживання службовим становищем службовою особою, повторно, в умовах воєнного стану — караються позбавленням волі на строк від 5 до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.;
- частина 1 статті 366Складання, видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей — караються штрафом від 2000 до 4000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до 3 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років;
- частина 1 статті 362Несанкціонована зміна інформації, яка оброблюється в автоматизованих системах — караються штрафом від 2000 до 4000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до 2 років.
Наразі вирішується питання про обрання підозрюваній запобіжного заходу.
Суспільне Житомир готове надати можливість озвучити позицію підозрюваного у цій справі — для цього потрібно звернутися до редакції у будь-який зручний спосіб. Зокрема, написати на сторінку Суспільного Житомир у мережі Facebook.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: