У Житомирі відбувся VI Бібліотечний форум, під час якого обговорили, яка має бути сучасна бібліотека. Захід проходив в Житомирській обласній бібліотеці для дітей та юнацтва, де зібралися фахівці не лише з Житомирщини, але й з інших регіонів України та з-за кордону. Форум складався з трьох секцій, кожна з яких розглядала різні аспекти сучасної бібліотеки.
Про це Суспільному розповіла виконувачка обов’язків директора Житомирської обласної бібліотеки для дітей та юнацтва Лариса Мозгова.
За її словами, у форумі взяли участь близько 100 учасників, які обмінялися ідеями щодо розвитку сучасної бібліотеки.
"Темою VI Бібліотечного форуму Житомирщини — 2024 була "Сучасна бібліотека: погляд з різних перспектив". Захід складався з трьох секцій: "Змінюємо світогляд до книги та читання", "Бібліотечний досвід: маленькі ідеї для великих змін", "Безбар’єрність та недискримінація". Обговорювалися питання, зокрема: роль бібліотеки як місця зустрічей; бібліотечний світ у нових реаліях 2024 року; бібліотека і книга для дітей та юнацтва як основа для діалогу. Я вдячна всім за пропозиції, особливо за обговорення секції, присвяченої безбар'єрності", — сказала Лариса Мозгова.
Лариса Мозгова розповіла, що були оголошені переможці Обласного конкурсу професійної майстерності бібліотекарів: "Бібліотекар: майстерність без меж — 2024", тема — "Місце зцілення: хюґе моєї бібліотеки".
"Переможці та учасники конкурсу отримали подарунки від управління культури та туризму Житомирської ОВА — комплекти книг соціально значущої літератури. Крім того, діти та молодь, які стали переможцями обласних турів всеукраїнських конкурсів, отримали іграшкові дрони від благодійниці", — повідомила Лариса Мозгова.
Голова Житомирської обласної організації Національної спілки письменників України Світлана Гресь модерувала першу секцію форуму під назвою "Змінимо світогляд до книги та читання".
"Важливо виховувати у дітей правильну літературну мову через читання книжок. На жаль, сучасні видання часто містять багато помилок, і авторам слід співпрацювати з редакторами, коректорами та цінувати грамотність. Крім того, є негативний аспект у перенасиченні дитячої літератури темами магії та чаклунства. Це може впливати на розвиток дитини, коли вона звикає перекладати свої обов’язки на когось чи на щось, особливо небезпечно на потойбічні сили. Також у дитячих книгах дуже важливі якісні ілюстрації", — сказала Світлана Гресь.
Під час форуму також згадали про Книжковий форум Житомирщини, темою якого цього року була безбар'єрність. Організатор заходу Ніна Рябенко розповіла, що ця тема залишатиметься актуальною і в наступному році, оскільки вона має важливе значення для суспільства.
"Це надзвичайно важлива тема. Зараз наша команда підводить підсумки форуму, щоб зрозуміти, що потрібно посилити, від чого можна відмовитися, і в якому напрямку рухатися далі. Важливо визначити, який літературний сегмент зараз потребує розвитку і якими способами можна цього досягти", — зазначила Ніна Рябенко.
Заступниця начальника управління — начальник відділу культури та мистецтв управління культури та туризму Житомирської ОВА Наталія Журбей зазначила, що бібліотечний форум є важливим, тому що надає можливість обговорити бібліотеки сьогодення та їхнє майбутнє.
"Цей форум дозволяє нам обговорити проблеми та перспективи, з якими ми стикаємось. Зокрема, є можливість порушити питання реалізації програми стратегії безбар'єрності. Дуже важливо, що до участі долучилися не тільки представники нашої області, але й однодумці з різних регіонів України", — сказала Наталія Журбей.
За словами Лариси Мозгової, попри те, що день був наповнений тривогами, захід пройшов успішно. Організатори та учасники прагнули продемонструвати, що сучасна бібліотека є відкритим простором для всіх. Саме тому до участі були запрошені не лише бібліотекарі, а й представники різних сфер суспільного життя, зокрема психологи ГУ ДСНС України в Житомирській області, які співпрацюють з бібліотекарями, літературознавцями та письменниками.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: