Володимир і Наталія Сербіни – подружжя із Житомира, яке скористалося державною програмою "Гранти для ветеранів та членів їх сімей", відкривши розважальний центр для дітей та кав'ярню. Журналістам Суспільного Володимир та Наталія розповіли, як і чому вирішили започаткувати власну справу.
За словами дружини ветерана Володимира Наталії, її чоловік брав участь в активних бойових діях упродовж трьох років на Донеччині до повномасштабного вторгнення РФ.
"Мій чоловік підписав контракт і став військовослужбовцем у 2015 році, був у гарячих точках на сході країни, у 2018 році звільнився, коли в нас народилася перша дитина, а потім і друга. Дізнавшись про програму з грантовими коштами, ми вирішили використати таку можливість, оскільки хотіли відкрити щось своє. Так і з'явився розважальний центр для дітей "Королівство дитячих мрій", — сказала Наталія.
Від моменту підготовки, подачі документів та до відкриття закладу минуло майже пів року. На бізнес грантових грошей не вистачило.
"Ми подавали заявку на один грант на 500 тисяч гривень, ці гроші отримали, але загалом на реалізацію ідеї в нас пішло близько півтора мільйона гривень", — говорить Наталія.
Зі слів Наталії, наразі у закладі працює лише вона, однак із 1 жовтня там з'явиться ще один працівник.
Концепція центру така, що там поєднується і місце для дитячих розваг, і кав'ярня.
"Коли ми писали бізнес-план, то вказували, що в нас буде і центр для діток, і кав'ярня для батьків, де вони також можуть відпочити. У нас немає практики, що працівники стежать за дітьми, вони просто гуляють в іграшковій кімнаті неподалік батьків. Центр працює з 9 до 21 години, вхід на цілий день коштує 200 гривень, якщо дитині набридне там гратися чи буде пауза на денний сон, після цього можна повернутися назад", — розказала Наталія.
Також у центрі організовують дитячі свята, запрошуючи аніматорів.
Чоловік Наталії, ветеран війни Володимир поділився, як з'явилася ідея саме такого бізнесу.
"Бажання відкрити такий бізнес виникло через те, що в нас є діти, яких не було куди завести у нас в районі на Домбровського. Тому вирішили спробувати реалізувати цю ідею. Вдалося успішно, хоча зараз ще є над чим попрацювати. Наприклад, набити клієнтську базу, також ми ще шукаємо працівника-універсала, що працюватиме і в кав'ярні, і виконуватиме обов'язки в частині, де діти", — розповів Володимир.
Зі слів подружжя, в будні дні в розважальному центрі-кав'ярні бувають, в середньому, 20-30 відвідувачів, у вихідні дні — близько пів сотні. Свій бізнес ВОлодимир та Наталія планують у майбутньому розширювати.
Раніше Суспільне розповідало історію про те, як ветеран війни та його дружина відкрили у Коростишеві кафе за грантові гроші.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: